YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Halkbank'a yapılan saldırı ters tepti
İstanbul merkezli operasyonun hedef alındığı Halkbank’a yerli ve yabancı müşterilerden destek geldi. Bankanın üst düzey yöneticileri, yatırımcıların gelişmeler üzerine kendileriyle irtibata geçerek, güvenlerinin tam olduğu söylediklerini kaydetti.
Halkbank'a yapılan saldırı ters tepti
21 Aralık 2013 / 11:45 Güncelleme: 21 Aralık 2013 / 13:21

İstanbul merkezli operasyonlarda hedef haline gelen Halk Bankası'’nın, süreçten yara almadığı aksine yatırımcıların ve müşterilerinin bankaya güveninin tam olduğu ortaya çıktı.

Türkiye'’de reel sektörün kalbi olarak gösterilen Halk Bankası’'na, para baronlarını rahatsız edecek düzeyde hem yerli hem de yabancı çok sayıda müşterisinden destek geldi.

Finans sektöründen edinilen bilgilere göre son günlerde yaşanan olayların ardından hem yerli hem de yabancı kuruluşlar banka ile irtibata geçti. Bankanın üst düzey yöneticileri ile görüşen firma temsilcileri güvenlerinin tam olduğunu ifade etti.

Yaşanan gelişmelere ilişkin Star’'a değerlendirmede bulunan üst düzey bir Halkbank yetkilisi bilanço ve likidite olarak herhangi bir sorun olmadığına dikkat çekerek, “"Tüm iş yaptığımız kişi ve kuruluşlar bizi çok yakından tanıyor. Yaptığımız hiçbir işlemde kendi iç işleyişine aykırı uluslararası yaptırımların dışına çıkmadık. Müşterilerimizde bunun farkında”" dedi.

Hazine’ye 1.5 milyar kaynak

Yıl sonunda 2.8 milyar Türk Lirası’'na yakın kâr elde etmeyi planladıklarını ifade eden yetkili bu rakamın yüzde 51’'inin Hazine'’ye aktarılacağının altını çizdi.

Halk Bankası'’nın tüm finans işlemlerine aralıksız devam ettiğini ifade eden üst düzey yetkili genel müdürün isminin operasyona karışmasının bankayı ilgilendirmediğine dikkat çekerek, "“Biz böyle olduğunu düşünüyoruz. Türkiye için hizmetleri olan büyük bir banka. Herhangi bir endişeye ve panik havasına gerek yok, sakin olunması gerekiyor. Bankamızın yıpratılmaması gerekiyor. Banka olarak kurallara aykırı bir işlem yapmadık"” diye konuştu.

Öz Finans-İş: Linç kampanyasını kınıyoruz

Öz Finans-İş Sendikası, 20 bin emekçiden oluşan Halkbank ailesinin başarı öyküsünün bir kısım çevreler tarafından yürütülen kampanya ile linç edilmesini kınadıklarını bildirdi.

Sendikadan yapılan yazılı açıklamada, 2005 yılında Hazine’'ye yük olan bu bankanın, bugün itibariyle değerini 5 katına çıkaran çalışanlarının, bundan sonra da özveriyle Halkbank'’ın başarısı için mücadele edeceği kaydedildi. Sendika yönetimi “Gizli yürütülen bir soruşturma bahane edilerek, Halkbank ve çalışanlarına karşı yürütülen linç kampanyasını şiddetle kınıyoruz” dedi.

 

STAR

 

12:23
 // ebubekir Söğütoğlu
Bunu yapan savcilar ve polisler hayindir resmen dis guclere köpeklik yapmıştır.biz halkolarak ölümüne kadar devletimizin yanındayız...
21 Aralık 2013 12:23
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler