YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Haliç Yat Limanı'na 2 teklif
Haliç Yat Limanı'na 2 teklif
02 Temmuz 2013 12:51
Haliç Yat Limanı ve Kompleksi Projesi ihalesinde, Cengiz İnşaat-Taca İnşaat-Galeri Kristal ile Sembol Uluslararası Yatırım-Ekopark Turizm-Fine Otelcilik ortak girişim grupları teklif verdi.

İhale komisyonu başkanı, Altyapı Yatırımları Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Eyidoğan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen ihalenin başlangıcında yaptığı açıklamada, İstanbul Haliç Yat Limanı ve Kompleksi Projesi'nin 3996 sayılı Bazı Yatırım ve Hizmetlerin Yap-İşlet-Devret Modeli Çerçevesinde Yaptırılması Hakkındaki Kanun ve 2011/1807 Bakanlar Kurulu kararı çerçevesinde ihale edileceğini bildirdi.

Bugüne kadar 18 firma veya kişinin dokümanı incelediğini, idari şartnameye göre bugün saat 09.30'a kadar ulaşan tekliflerin geçerli sayılacağını ifade eden Eyidoğan, "Bugün itibariyle 3 teklifin var olduğunu tespit ediyoruz. Biraz sonra 3 tekliften birincisi Sembol Uluslararası Yatırım Tarım Peyzaj İnşaat Turizm Sanayi Ticaret AŞ-Ekopark Turizm İnşaat Sanayi Ticaret AŞ-Fine Otel Turizm İşletmeleri AŞ, Cengiz İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ-Taca İnşaat ve Ticaret AŞ-Galeri Kristal Turizm İnşaat Pazarlama ve Ticaret AŞ ve son teklif ise Doğuş Holding AŞ" dedi.

İhalenin ülke için hayırlı olması dileğinde bulunan Eyidoğan, geliş sırasına göre dış zarfların açılacağını, dış zarflarda 20 belge kontrolünün yapılacağını kaydetti.

Dış zarf belgeleri tamam olan isteklilerinin, iç zarflarının açılacağını anlatan Eyidoğan, teklif mektubu zarflarının ise komisyon tarafından daha sonra açılacağını bildirdi.

Eyidoğan, ihalenin bugünkü iki oturumunun ardından komisyonun belgeler üzerinde esasa ilişkin inceleme yapacağını ve puanları 75 ve üzeri olan isteklileri final oturumuna davet edileceğini ifade etti. Eyidoğan, son oturumun tarihinin, komisyon incelemelerinin tamamlanmasının ardından belirleneceğini söyledi.

Komisyon daha sonra dış zarfları açarak kontrol etti.

Dış zarfların açılmasının ardından, Doğuş Holding AŞ'nin teşekkür mektubu gönderdiği görüldü.

 

AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler