YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Forbes, Türkiye'nin en zengin ismini açıkladı
Forbes, Türkiye'nin en zengin ismini açıkladı
29 Şubat 2016 10:54
Forbes, Türkiye'nin en varlıklı kişileri listesini açıkladı. Dünyanın en zenginleri arasında yer alan Türk işadamları kimler? En zengin 100 Türk'ün arasında; ikisi ilk kez olmak üzere 33 dolar milyarderinin yer aldığı listede 10 yeni yüz var.

Forbes'ın her sene açıkladığı Türkiye'nin en varlıklı kişileri listesi belli oldu.

Forbes, Türkiye'nin en varlıklı kişileri listesini açıkladı. Listenin zirvesinde geçen sene olduğu gibi bu sene da Murat Ülker yer alıyor. Geçen sene 4.4 milyar dolar serveti bulunan Murat Ülker, bu sene ise 2.9 milyar dolarlık serveti ile ilk sırada yer aldı. 

İkinci sırada 2.6 milyar dolarlık servetiyle Hüsnü Özyeğin bulunuyor. Ferit Şahenk ise 2.4 milyar dolarlık serveti ile üçüncü sırada yer aldı.

1. Murat Ülker
4,4 MİLYAR DOLAR
SERVET KAYNAĞI: yıldız holding
YAŞ: 56, EVLİ, 3 ÇOCUKLU
DOĞUM YERİ: İSTANBUL
Servetini 4,4 milyar dolara çıkaran Murat Ülker geçen yıl yerleştiği FORBES 100'ün zirvesini bu yıl da bırakmıyor. Üstelik servetindeki 700 milyon dolarlık artış ve en yakın takipçisine atığı 1,7 milyar dolarlık farkla...

MURAT ÜLKER FORBES 100'DE İKİNCİ KEZ ZİRVEDE

Listenin zirvesinde geçen yıl olduğu gibi yine Murat Ülker var. Üstelik servetine servet katarak… İngiliz United Biscuit'i 3,2 milyar dolara satın alarak 2014'ün en önemli ekonomi gündemlerinden birini yaratan Ülker'in serveti 700 milyon dolar daha artarak 4,4 milyar dolara ulaştı. Bu rakama bu güne kadar yayımlanan en zengin 100 Türk listelerinde sadece 2007'de Mehmet Emin Karamehmet ulaşabilmişti.

2_d.jpg

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler