YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fikri olana büyük destek
Fikri olana büyük destek
03 Kasım 2014 23:30
Dört bine yakın yönetici SAP Forum’da buluştu. Forum için Türkiye’ye gelen SAP Global Yönetim Kurulu Üyesi Robert Enslin, tüm dünyada teknoloji inovasyonu ve iş modeli sahibi girişimcilerin kullanabildiği 1.4 milyar dolarlık başlangıç sermayesinden yararl

Türkiye’nin en geniş katılımlı bilgi teknolojileri etkinliği İstanbul’da gerçekleşti. İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde yapılan SAP Forum’da Türk iş dünyasından 4 bine yakın yönetici buluştu.

Forum için Türkiye’ye gelen SAP Global Yönetim Kurulu Üyesi Robert Enslin, Türk gençlerini tüm dünyada teknoloji inovasyonu ve iş modeli sahibi girişimcilerin yararlanabileceği 1.4 milyar dolarlık başlangıç sermayesinden (start-up) yararlanmaya davet etti.

SAP olarak özellikle bulut bilişimde gelirlerini yüzde 42 artırdıklarını, teknoloji dünyasının gidişatının da buluta yöneldiğini hatırlatan Enslin, “Gelişmekte olan birçok ülkede politik ve ekonomik çalkantılardan negatif etkilenirken, Türkiye’de bulut teknolojilerinin olumlu etkisiyle hızlı büyümemizi sürdürüyoruz.

Şimdi bu büyümeyi genç girişimcilerin ekosisteme dahil olmasıyla geliştirme arzusundayız. Girişim sermayesi kolumuz ve 1.4 milyar dolarlık sermaye ile tüm dünyada 1500’den fazla start-up’ı destekledik. Bu şirketler arasında Türkiye’den daha fazla sayıda girişimin yer alması en büyük dileğimiz” diye konuştu.

Genç girişimciler sunum yaptı

SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin de değişen dünyaya hızlı adapte olmayı öğrenmek için genç girişimcileri desteklediklerini ve gençlerin yaratıcılığıyla beslenmek istediklerini söyledi.

Forumda ayrıca genç girişimciler de sunum yaptı. İlk olarak Forbid isimli telefon arama engelleme mobil aplikasyonunu geliştiren 18 yaşındaki Alman Lisesi öğrencisi Ömer Oğuz, AB’den ödül alan yeni projesini tanıttı.

Trendbox şirketinin kurucusu Arman Eker de günlük alışveriş deneyiminin ürettiği büyük veriyi inceleyen projesini sundu. Robert College öğrencisi Kaan Göksal da bağlantılı priz projesini tanıttı.

Türk Telekom, dijital dönüşüme SAP ile imza atıyor

Foruma SAP Global Yönetim Kurulu Üyesi-Global Müşteri Operasyonları Başkanı Rob Enslin, SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin ve Türk Telekom Satınalma Başkanı Metin Erhan da katıldı.

Forum sırasında Türk Telekom, Avrupa’da ‘ilk’ olacak kapsamda bir proje ile tüm satınalma süreçlerini dünyanın en büyük kurumsal elektronik pazaryerlerinden biri olan Ariba platformuna taşıyacak imzayı attı. Aynı imzayı atanlar arasında İETT ve Yeşilırmak Elektrik (YEDAŞ) da yer aldı.

Etiketler: , ,
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler