YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fenerbahçe yaralarını sarıyor
Fenerbahçe yaralarını sarıyor
14 Temmuz 2011 09:16
Fenerbahçe iki günde yaralarını sardı. Operasyon sırasında 394 milyon dolar eriyen Fener’in piyasa değeri son iki günde toplam 226 milyon dolar yükseldi

Türkiye Futbol Federasyonu’nun, Fenerbahçe ile ilgili şimdilik herhangi bir uygulamaya gitmeyeceğini açıklaması İMKB'de de kendini gösterdi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın ligin tescil edildiği şekilde devam edeceği ve Avrupa kupalarına katılımda değişiklik olmayacağı yönündeki açıklamalarının ardından önceki gün yüzde 19 artan Fenerbahçe hisselerinde yükseliş dün de sürdü. Böylece şike operasyonunun başlamasıyla birlikte değerinin yüzde 35'i eriyen Fenerbahçe hisselerinde yaralar iki günde sarıldı. Şöyle ki, şike operasyonunun başlamasından önceki son işlem günü olan 1 Temmuz ile Aziz Yıldırım'ın tutuklandığı güne kadar olan bir haftada hisseleri yüzde 35 düşen ve piyasa değeri 394 milyon dolar eriyen Fenerbahçe, bu kaybın 226 milyon dolarını iki günde geri aldı. Fenerbahçe hisseleri dün yüzde 11.3 yükselerek 61.75 TL'den kapandı.

440 MİLYON $ ERİMİŞTİ
Öte yandan önceki gün İstanbul Borsası'nda en fazla yükselenler listesinde zirvede olan Fenerbahçe, dün de en fazla yükselen dördüncü şirket oldu. Şike operasyonunda yönetici Serdal Adalı ve Teknik Direktör Tayfur Havutçu’nın gözaltına alınmasıyla Beşiktaş hisseleri ise dün yüzde 3.1 yükselerek 9.88 TL'den kapandı. Operasyon kapsamında başkanı gözaltına alınan ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Trabzonspor'un hisseleri ise günü yüzde 2.4 artış ile 19.2 TL'den kapadı. İMKB'de işlem gören spor kulüplerinden Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray'ın piyasa değeri, şike soruşturmasının yürütüldüğü 10 günlük sürede yaklaşık 440 milyon dolar erimişti.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler