YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fenerbahçe hisseleri CAS ile tavan oldu
Fenerbahçe hisseleri CAS ile tavan oldu
18 Temmuz 2013 15:39
Borsa İstanbul'da işlem gören Fenerbahçe hisseleri CAS'tan gelen Avrupa'dan men edilmeyle ilgili yürütmeyi durdurma kararı ile % 10,54 yükselerek tavan oldu.

Borsa İstanbul'da işlem gören Fenerbahçe hisseleri CAS'tan gelen Avrupa'dan men edilmeyle ilgili yürütmeyi durdurma kararı ile % 10,54 yükselerek tavan oldu. Beşiktaş ile ilgili benzer bir durumun da söz konusu olabileceği beklentileri ile Beşiktaş hisseleri de yükselişe geçti.

İstanbul

Fenerbahçe Futbol AŞ'den borsaya gönderilen açıklamada "UEFA Tahkim Kurulu'nun, kulübümüzün 2 yıl süreyle UEFA müsabakalarından men yönündeki kararın yürütmesi Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) tarafından durdurulmuştur" denildi. Açıklamanın gelmesinin ardından hızla yükselişe geçen Fenerbahçe hisseleri birkaç dakika içinde önceki kapanışa göre yüzde 10,54 oranında artarak 30,40 lira fiyat ile tavan oldu.

Güne 27,60 liradan başlayan Fenerbahçe hisseleri CAS'ın açıklaması duyurulana kadar 27,50 - 27,70 lira aralığında yatay seyrediyordu.

Beşiktaş'ın hisseleri de yükselişe geçti

Fenerbahçe ile ilgili açıklamanın ardından Beşiktaş ile ilgili benzer bir durumun da söz konusu olabileceği beklentileri ile Beşiktaş hisseleri de yükselişe geçti. Güne 1,47 liradan başlayan Beşiktaş hisseleri en düşük 1,41 lirayı gördükten sonraFenerbahçe ile ilgili CAS kararının açıklanmasının ardından bu dakikalarda yüzde 6,80 oranında değer kazanarak 1,58 liraya ulaştı.

Ayrıca genel olarak spor hisselerinin pozitif seyretmesi de dikkati çekiyor. Bu dakikalarda Galatasaray hisseleri önceki kapanışa göre yüzde 4,16, Trabzonspor hisseleri de yüzde 1,06 oranında yükseliş kaydettiği görülüyor.

 

AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler