YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Faruk Çelik'ten engelli vatandaşlara müjde
Faruk Çelik'ten engelli vatandaşlara müjde
13 Şubat 2013 07:54
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 8 bin’in üzerinde engelli vatandaşın kamuya alınacağını ifade ederek, açık kadronun 22 bin olduğunu ve bu kadroların da ilerleyen süreçte doldurulacağını söyledi.

 

Engelsiz Yaşam Vakfı tarafından Maslak Sheraton Otel’de düzenlenen 3. Yılın En İyileri Ödül Töreni’ne katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik program çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
 
Verilen ödüller ile ilgili değerlendirmede bulunan Çelik, “Tüm bu çabaların, organizasyonların amacı engelsiz yaşama katkı ve engelli vatandaşlarımıza dönük bilincin oluşması  açısından son derece önemli bir etkinlik. Yoksa kişisel olarak bizim ödülü alıp almamamız önemli değil. Engelsiz bir yaşam adına birçok kesimin, birçok bakanlığın, birçok sivil toplum örgütünün gayretleri var. Bunların bir hedefi olmalı. Ödül aldın veya aldım anlamında değil, toplumsal bilincin bu konuda yaygınlaşması” diye konuştu.
 
Başbakan Erdoğan’ın engelli vatandaşların kamuda istihdamı ile ilgili sözlerinin hatırlatılması üzerine bakan Çelik, “Biz Çalışma Bakanlığı olarak onların istihdamı ile ilgili önemli adımlar attık. Hükümet olarak engellilerin istihdamı ile ilgili ciddi teşvikler uyguluyoruz. Şimdide kamuda açık kontenjanın açık kadronun doldurulması ile ilgili çabalarımızı sürdürüyoruz. Geçtiğimiz yıl 5 bin 200 engelli kardeşimiz kamuda çalışmaya başladı. Sınavların neticesinde. Kazanan kardeşlerimize atamalar yapıldı. Şimdide 8 binin üzerinde engelli kardeşimiz kamuda çalışmaya başlayacak. Toplam açık kadro 22 bin. 8 bin atama yapıldıktan sonra kalan atamalar 14 bin kadro ilerleyen süreçte atanacak. Ve bu açık kadrolar doldurulacak” şeklinde konuştu.
 
Ödül törenine katılan ve konuşmasında AB Bakanı Egemen Bağış’ın açıklamaları ile hükümetin demokrasi konusunda yaptıklarını eleştiren Müjdat Gezen’in açıklamalarının sorulması üzerine Bakan Çelik, “Müjdat beyin görevi. Mesleği. Sanatçı kimliği eleştirel zaten. Müjdat bey sadece burada yapmıyor. Her yerde yapıyor zaten. Burada ifade ettiği belki bir cümlesine değinebiliriz. Hükümet ve demokrasi konusuna iyi bakmak gerekiyor. Türkiye 12 yıl önce nerdeydi. Türkiye 2013’de nerde demokrasi açısından. Bu tarihleri iyi mukayese ettiğimiz zaman demokraside kat ettiğimiz mesafeyi antidemokratik uygulamalardan Türkiye’nin uzaklaşması ile ilgili ortaya konan çabaları nasıl başardığımızı Müjdat bey iyi biliyor. Ama herhalde sanatçı kimliği ile espri anlamında bir şey söyleyeceksiniz. Bizimde eksiğimiz mutlaka vardır ama eksiğimizin o alanda bulunması tam örtüşmedi diye düşünüyorum” ifadelerinin kullandı.
 
 
 
İHA
 
normaldir
 // ilhan yalçın
müslüman olanlar islami kavramların manalarını da kavrayabilmeli,her müslüman ,müslümanlığın gereği olarak "pergamberin ümmeti" olmayı arzu eder ve o inançla ölmek en arzu ettiği sondur.m.gezen gibilere çok görmemek gerekir, onun gibilerin anlamaması çok normal,çünkü çok uzaklarda birisi....
14 Şubat 2013 00:31
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler