YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Faiz kararı için hükümetten ilk açıklama geldi
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Merkez Bankası kararları sonucunda yatırımcı kaygılarının önemli ölçüde giderildiğini söyledi.
Faiz kararı için hükümetten ilk açıklama geldi
29 Ocak 2014 / 14:30 Güncelleme: 29 Ocak 2014 / 16:07

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, NTV/CNBC-e ortak yayınında soruları yanıtladı. Şimşek'in açıklamaları özetle şöyle:
 
Prensip olarak Merkez Bankası’nın kararları üzerinde yorum yapmak istemiyorum. Merkez Bankası bağımsız kredibilitesi çok yüksek. Kredibilitesi korumak adına yorum yapmıyorum. Bu kararı vermişlerse en doğru karardır. Benim değerlendirmem sınırlı olacak. Merkez Bankası’nın kredibilitesi çok çok kritik. Ben inanıyorum ki ülkemiz için en doğrusunu yapmaya çalışılıyor.
 
Önemli olan kurumların doğru kararı doğru zamanlarda beklemesidir. Yatırımcıların kaygılarını önemli ölçüde gidermiştir.
 
Gelişmekte olan ülkelerin büyük bir kısmı baskı altında. Gelişmekte olan ülkeler çok hızlı büyüme sürecine girdiler. Varlık fiyatlarının yeniden belirlenmesi doğaldır. Açık bir ekonomiyiz, dünya ekonomisine entegre bir ekonomiyiz.
 
Eğer biz devam ettirmezsek büyüme daha hızlı zayıflar. Son dönemdeki siyasi operasyonun getirdiği belirsizlik var. Büyümenin hızlı bir şekilde zayıflaması riski bayağı yüksek.
 
Yeni doğan bebekleri

 
Sorun yok. Eşim ve çocuklarım hastanede, her şey iyi. İsim konusunda eşimle müzakere halindeyiz. Sorun yok. Birkaç isim üzerinde görüşmeleriniz sürüyor.

 

12:52
 // KINAYA YÜZDE 12 ZAM
Faizi tekrar düşürmek veya nötrlemek için hükümet, kınaya yüzde 12 zam yapmalıdır....
29 Ocak 2014 12:52
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler