YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eylemcilere sürpriz destek
Erdoğan, dışarıda protestolar sürerken salondaki konuşmasını sürdürdü ve para otoritelerine seslendi...
Eylemcilere sürpriz destek
06 Ekim 2009 / 15:08 Güncelleme: 06 Ekim 2009 / 15:08

Başbakan Erdoğan olayların devam ettiği sırada salonda konuşmasını sürdürüyordu. Erdoğan'dan eylemciler için sürpriz bir çağrı geldi. 

Erdoğan, "Dünyanın bir bölümü sınırsız bir şekilde tüketirken diğer bir bölümü de açlık nedeniyle hayatta kalma mücadelesi veriyor" dedi ve ekledi: "Onun için tüm dünyanın daha fazla çalışması ve bu meseleye daha fazla kafa yorması gerekli. Dünyadan yükselen çığlığa, taleplere ve şu salonun dışında devam eden protestolara da kulak vermemiz gerekir.

BAŞINIZI İKİ ELİNİZİN ARASINA ALIN VE DÜŞÜNÜN

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, tüm dünyayı etkisi altına alan küresel ekonomik krizin küresel ekonomi adına çok önemli mesajlar ortaya koyduğunu söyledi. Yıllardır gözardı edilen birçok konunun bugün artık kriz nedeniyle gözardı edilemeyecek duruma geldiğini vurgulayan Erdoğan, IMF ve Dünya Bankası üst düzey yetkililerine, "Küresel ekonomiye yön veren herkesin, yani sizlerin başını iki elinin arasına alarak, nerede yanlış yapıldığını enine boyuna düşünmeniz kaçınılmazdır" diye seslendi. IMF ve Dünya Bankası toplantılarına yapılan protestolara da dikkat çeken Erdoğan, "Salonun dışında devam eden protestolara kulak vermek zorundayız " ifadelerini kullandı.
 

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler