YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ev yapana devletten 10 bin lira
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, yöresel ev yapanlara hibe ve teşvik vereceklerini açıkladı.
Ev yapana devletten 10 bin lira
22 Kasım 2013 / 11:00 Güncelleme: 22 Kasım 2013 / 15:11

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, 2014 sonuna kadar 400 bin konutun dönüştürüleceğini söyledi.

Konuya ilişkin yasal çalışmanın devam ettiğini kaydeden Bayraktar "Yöresel ev yapanlara 10 bin TL hibe vereceğiz. 7 bölgede hem yöresel evlerin yapılmasını teşvik edip tarihi dokuyu zenginleştireceğiz" dedi.

60 bin kişilik istihdam

Bayraktar, 20 yılda 6.5 milyon konutun kentsel dönüşüm çerçevesinde yeniden yapılacağını ifade etti. 221 bin konutun dönüşümünün devam ettiğini belirten Bayraktar, 750 milyon TL kaynağın kentsel dönüşüme ayrıldığını ifade etti.

Vatandaşların müteahhitlerle kendilerinin anlaştığını, bakanlığın ise kira yardımı gibi destekler sağladığını belirten Bayraktar, nerede ne olduğunu milimetrik olarak bildiren coğrafi bilgi sistemlerinin kurulma çalışmalarının devam ettiğini anlattı.

Katı atıktan enerji üretiminin başladığını, bu alanda 60 bin kişinin istihdam edildiğini aktaran Bayraktar, gemi atıklarını da yakından takibine başladıklarını kaydetti.

 

SABAH

11:18
 // ZENGİNLERE YARDIM
Bırakın yöresel ev yapmayı, yöresel çadır kuramayanlara ne olacak. Bir hesap açın da yardım edelim. Bu parayı, GSS adı altında, işsiz vatandaşlardan alınan haraçlarla mı vereceksiniz. Pehh! Ayranı yok içmeye, tahterevalli ile gider, biçmeye....
22 Kasım 2013 11:18
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler