YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ev kadınlarına müjde...
Ev kadınlarına müjde...
12 Mart 2011 08:38
Evlere giden akdınlara ev ev hanımlarına müjde... 18 gün prim ödeyip emekli olacaklar!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, evlere giden kadınların ayda 18 gün prim ödeyerek toplam 7 bin 200 günde emekli olabileceğini açıkladı. Bakan Ömer Dinçer, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından her sektörden çalışan ile çevre esnafını buluşturmak üzere oluşturulan 'Emek Kafe'lerden ilkini İmes Sanayi Sitesi'nde açtı.

Yeni Şafak'tan Şamil Kuçur'un haberine göre, kafede simitle birlikte çay içen Dinçer, ev hanımlarının emekli olma imkanlarına değindi. Ev hanımlarının, temizliğe giden kadınların isteğe bağlı emekli olabileceklerini hatırlatan Dinçer, "Eskiden 9 bin gün üzerinden prim ödüyorlardı. Şimdi biz bunu indirdik. Önceleri 1 ay üzerinden 30 gün sigorta primi yatırmaları gerekiyordu. Ama elde ettikleri kazanç buna yetmiyordu. Şimdi biz onlara 7 bin 200 günü doldurarak emekli olma imkanı veriyoruz. Daha kısa süreli çalışacaklar. Ayrıca 18 gün üzerinden prim yatırma fırsatı verdik. Daha az prim ödeyecekler. Bir gün çalışamayacak yaşa geldiklerinde onlar için çok önemli bir fırsat olacaktır" dedi.

çok güzel
 // hakan
refah içinde yaşam onurlu bir yaşam biçimidir.ve ekonomiyede katma değer sağlar.madem öyle neden eski 30-35 yıllık bağkurluları yada cergi mükelleflerini sistem dışına itiyorlar.onlarada bir ödeme yükümlülğü getirlsede emekli eilse olmazmı.zaten bu konımdaki insanların yaşları bir hayli ilerlemiş...
12 Mart 2011 13:23
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler