YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Et fiyatları düşmeye başladı
Et fiyatları düşmeye başladı
11 Temmuz 2014 12:02
Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Bülent Tunç, ramazan ayının başında ete olan talebin artmasıyla fiyatlarda da artış yaşandığını belirterek, "Üretici kesiminde etin kilosu, 19,50 liraya kadar yükselmişti ancak fiyatlar düşmeye başladı" dedi.

Tunç, yaptığı açıklamada, kırmızı et fiyatlarında düşüş meydana geldiğini anlattı.

Ramazan ayında vatandaşların kırmızı ete olan talebinde artış meydana geldiğine işaret eden Tunç, "Ramazan ayıyla beraber tüketim ve talep arttı. Bu her yıl karşılaştığımız bir durum. Talebin artmasından dolayı fiyatlarda artış olmuştu ancak şu an için et fiyatları düşmeye başladı. Halkımızın, daha ucuza et yiyebilmesi için elimizden geleni yapıyoruz" diye konuştu.

Tunç, üreticilerin fiyatın artmasından yana olmadığını söyledi.

"Talep artışıyla beraber hayvan kesimi de arttı" diyen Tunç, "Bundan dolayı ramazan ayının başında üretici kesiminde etin kilosu, 19,50 liraya kadar yükselmişti ancak fiyatlar düşmeye başladı. Şu anda üretici kesiminde etin kilosu 18,50 liraya satılıyor. Düşüş, biraz daha sürebilir" ifadelerini kullandı. 

Tunç, üreticilerin vatandaşlara ucuz et sağlamak için uğraştığını vurgulayarak, "Türkiye genelindeki kırmızı et üreticileri, halkımızın ucuz ve kaliteli et tüketmesi için çabalıyor. Bundan dolayı fiyatların artmasını ve tüketici halkımızın mağdur olmasını istemiyoruz. Bunun için de üzerimize düşen görevi yapıyoruz" şeklinde konuştu.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler