YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esnafa KGF müjdesi geliyor
Esnafa KGF müjdesi geliyor
11 Ocak 2018 11:10
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Kredi Garanti Fonu (KGF) teminatlı kredilerin geri dönme oranının yüzde 98 ile bankacılık sistemi performansının üzerinde olduğunu belirterek, bu enstrümanı en küçük esnafın da kullanabileceği şekile getireceklerini söyledi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "KGF teminatlı kredilerde yeni açılımlar yapılıp yapılmayacağı" konusundaki bir soru üzerine ise bu kredilerin 2017'de Türkiye'nin büyümesini tetiklemesi anlamında etkili olduğuna işaret etti.

KGF teminatla kredilerle 210 milyar liralık bir büyüklüğün piyasaya sunulduğunu, geri ödemelerin de başladığını aktaran Nihat Zeybekci, şöyle devam etti:

KALICI HALE GETİRİLECEK

"KGF teminatlı kredilerde geri ödemeler başladı. Son derece başarılı gidiyor. Kullandırılan kredilerin geri dönme oranları yüzde 98. Normal bankacılık sistemi içerisindeki performanstan daha yüksek. 2018 yılında da devam edecek. Bu enstrümanı kalıcı hale getiriyoruz. Geçici bir enstrüman değil kalıcı olacak. Bununla ilgili çalışmalarımız da bitti. Birkaç hafta içinde Ekonomi Koordinasyon Kurulu kararı olarak bunu kamuoyuyla paylaşacağız. Yeni düzenlemeyle artık KOBİ'lerimizin bu kredileri kullanma mesafesini daha aşağı indiriyoruz. En küçük esnaf, usta seviyesindeki arkadaşlarımızın da kullanmasını daha uygun hale getiriyoruz."

Faiz mi! Uzak Olsun
 // -----
Faizden hayır gelmez bu ülkeye yüzde yüz olsa ne olacak. Kredi garanti fonunu kuracaklarına ve millete faizci bankalardan faizle borç aldıracaklarına milli iktisadi sistemimizin temellerini atıp refahı tabana yaymak için uğraşsalar ,cihan imparatorluğu olmamamız için yeterli bir sebep yok....
11 Ocak 2018 19:01
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler