YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erken emeklilik kapıda!
Erken emeklilik kapıda!
08 Eylül 2014 11:20
Çalışan annelere, borçlu Bağ-Kurlu'lar, madenciler ve gurbetçilere erken emeklilik yolu...

Meclis'te yeniden görüşmeye açılan torba tasarı yasalaşma yolunda. Tasarı, çalışan anneler, borçlu Bağ-Kurlu'lar, madenciler ve gurbetçiler olmak üzere dört kesime erken emeklilik imkanı getirecek.

Memur, işçi ve Bağ-Kur'lu çalışan kadınlar, üç doğum için borçlanabilecek. Böylelikle 6 yıl erken emeklilik kapısı açılmış olacak. Bağ-Kur'ludan gecikme cezası alınmayacak.

Türkiye'de yaklaşık 16 milyon kişiyi ilgilendiren torba tasarı, yasalaşma yolunda. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) yeniden görüşmelerine başlanan torba yasa tasarınıda, SSK ve Bağ-Kur prim borçlarının yeniden yapılandırılması imkanı getiriliyor.

Tasarı, 4 kesime de erken emeklilik imkanı getiriyor. Çalışan anneler, borçlu Bağ-Kur'lular, madenciler ve gurbetçilere emeklilik müjdesi getiren tasarının yasalaşması heyecanla bekleniyor. 6 bölümden ve 148 maddeden oluşan resmi adı 'İş Kanunu İle Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması ile Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın 126 maddesi kabul edilmişti. Kalan 22 maddenin görüşmelerinin ardından tasarı Köşk'e sunulacak.

11:54
 // Adem ablak
Sayın başbakanım yaştan bekleyenleyenleri kurarın lütfen...
08 Eylül 2014 11:54
11:52
 // Adem ablak
Sayın başbakanım yaştan bekleyenleyenleri kurarın lütfen...
08 Eylül 2014 11:52
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler