YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan vatandaşa öneriler!
Erdoğan'dan vatandaşa öneriler!
11 Ağustos 2011 08:20
Başbakan Erdoğan dünyayı saran kürsel krizle ilgili vatandaşları uyardı. İsraftan kaçının, otomobil almayın, lüks eve girmeyin...

Başbakan Erdoğan, vatandaşlara “İsraftan kaçının” çağrısı yaptı. Başbakan, “Harcama yapmayın demiyorum. Tabii ki yapacaksınız. Önünüze iki tercih çıktı; bir araba, bir de kirada otururken sahibi olmak istediğiniz bir ev. Size diyorum ki arabayı tercih etmeyeceksiniz. Evi alacaksınız. Bu dönemde lüks bir eve de girmeyin” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Hükümetimiz, önleyici bir yaklaşımla sorunlar kapımızı çalmadan bunları nasıl bertaraf edeceğimizin mücadelesini veriyor. Bu çerçevede önlemlerimizi alıyoruz. Küresel ekonomide yaşanan son gelişmeler orta ve uzun vadede Türkiye’yi bu kez inşallah teğet bile geçmeyecektir” dedi. Başbakan vatandaşlara, “İsraftan kaçının, otomobil almayın, lüks eve girmeyin” diye de seslendi.

Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, ekonominin dayanıklı hale geldiğini, kırılganlıktan uzaklaştığını vurgulayarak, “Çok açık söylüyorum bugün Türkiye ekonomisi ile dinamizmi ile istikrarı ile dünyanın gıpta ettiği bir ülke” dedi.

Tabii harcayacaksınız ama

Erdoğan, “Hükümetimiz, önleyici bir yaklaşımla sorunlar kapımızı çalmadan bunları nasıl bertaraf edeceğimizin mücadelesini veriyor. Bu çerçevede önlemlerimizi alıyoruz. Küresel ekonomide yaşanan son gelişmeler orta ve uzun vadede Türkiye’yi bu kez inşallah teğet bile geçmeyecektir. Benim bu noktada milletimden tek bir ricam var, Ramazan ayını da bir imkan bilerek lütfen israftan kaçının. Bakın, birilerinin dediği gibi ’Harcama yapmayın’ falan demiyorum. Ne demek harcama yapmayın? Tabii ki harcama yapacaksınız. Piyasada bu hareketlilikler olacak. Ama israf etmeyeceksiniz. Biz israf etmeyeceğiz. İsraf ekonomisinden yana değil, verim ekonomisinden yana olacağız” diye konuştu.

Erdoğan, şöyle devam etti: “Bunu yaparken diyelim ki önünüze iki tercih çıktı; bir araba, bir de kirada otururken sahibi olmak istediğiniz bir ev. Size diyorum ki arabayı tercih etmeyeceksiniz. Çünkü o sizin için israf olur. Evi alacaksınız, kiradan kurtulasınız. Bir evde otururken lüks bir eve gireyim... Bence bu dönemde lüks bir evi daha buna ilave etme. Sen şu anda oturduğun yerde oturmaya devam et. Çünkü verim ekonomisinin gerekliliği bunu ifade ediyor. “ (Vatan)

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler