YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan elektrik zammını açıkladı
Erdoğan elektrik zammını açıkladı
Erdoğan elektrik zammını açıkladı
09 Kasım 2007 / 15:35 Güncelleme: 00 0000 / 00:00
Başbakan Erdoğan, cuma namazı çıkışında ziyaret ettiği taksi durağında, elektrik zammı konusuna son noktayı koydu. Elektiriğe zam olacak mı olursa yüzde kaç olacak?
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ziyaret ettiği taksi esnafına, elektriğe yılbaşından sonra konutlar için yüzde 15, sanayiye yüzde 10 oranında zam geleceğini söyledi. Başbakan Erdoğan, cuma namazını, AK Parti Genel Merkezi yakınına yeni yapılan Başyazıcıoğlu Camii'nde kıldı. Cami çıkışında taksi durağını ziyaret eden Erdoğan, burada, elektriğe yılbaşından itibaren zam geleceğini söyledi. Başbakan Erdoğan'ın camiden ayrılışı sırasında, kendisine hurma ikram edildiği görüldü.

TAKSİ DURAĞINI ZİYARET ETTİ

Erdoğan, camiden ayrıldıktan sonra Sögütözü Merkez Taksi Durağı'nı ziyaret etti. Erdoğan, taksiciler tarafından ikram edilen çayı içti ve durak esnafı ile bir süre sohbet etti. Duraktaki taksiciler Başbakan'a içinde bulundukları sıkıntaları anlattılar.

Durak esnafının Türkiye gündeminde bulunan terör ve dış politika konularında Erdoğan'a sorular yönettikleri öğrenildi. Başbakan Erdoğan'ın da terör örgütü konusunda bir çok ülke ile görüştüklerini ve hükümet olarak ne gerekiyorsa yaptıklarını ifade ettiği kaydedildi. Taksiciler, Erdoğan'a, doğalgazın sık sık zamanlanmasını şikayet ederken, ayrıca, trafik polislerinin kendilerine arkadan ceza yazmasının önlenmesini istediler. Başbakan Erdoğan'ın, ceza yazılması olayını araştıracağını söylediği, zamla ilgili olarak ise zammın kendileriyle ilişkisinin bulunmadığını ve dünyaki gelişmelere göre zammın otomatik olarak gerçekleştiğini söylediği belirtildi.

ELEKTRİĞE YILBAŞINDAN İTİBAREN ZAM GELİYOR

Erdoğan'ın, taksi esnafına, elektriğe yılbaşından sonra konutlar için yüzde 15, sanayiye yüzde 10 oranında zam geleceğini söylediği öğrenildi.
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler