YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
EPDK ceza yağdırdı
EPDK ceza yağdırdı
26 Mayıs 2016 10:06
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) 6 akaryakıt firmasına, toplam 2 milyon lira ceza kesti.

EPDK'nın konuyla ilgili kararları, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, 6 şirkete, akaryakıt istasyonunda gizli tank kullanılması, lisanssız bayilik faaliyeti, bayisi olduğu dağıtıcı haricinde faaliyet gibi nedenlerle 2 milyon 23 bin lira para cezası uygulandı, 3 şirketten de savunmaları istendi.

Bayilik lisansı süre uzatımında dekont yeterli olacak

Bu arada, EPDK daha önce aldığı bir kurul kararında da değişikliğe giderek, petrol piyasasında bayilik lisansı süre uzatımı başvurusu ekinde, yetki belgesi ve dağıtım şirketi tarafından onaylı bayilik sözleşmesinin sunulmamasına, sadece süre uzatım bedelinin yatırıldığına dair dekontun ibraz edilmesine karar verdi.

Değişiklikle ayrıca lisans sürelerinin, sürenin bitiminden itibaren istasyonlu bayiliklerde 12 yıl, istasyonsuz bayiliklerde ise 5 yıl uzatılması uygun bulundu.

Başvuru ekinde yer alan formdaki bilgilerle lisansa kayıtlı bilgilerinin lisans süre uzatımı işleminden önceki dönemde değişmiş olması durumundaysa EPDK, bayilerin ilgili mevzuatta yer alan tadil işlemleri ve bildirim zorunluluklarına ilişkin yükümlülüklerinin ayrıca devam etmesine karar verdi.

 

AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler