YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Enerji Bakanı Albayrak'tan milletvekillerine brifing
Enerji Bakanı Albayrak'tan milletvekillerine brifing
26 Aralık 2015 17:25
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, AK Parti'li milletvekillerine, Türkiye'nin enerji politikaları ve gelecekte öngörülen projeleri hakkında bilgi verdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, AK Parti'li milletvekilleriyle gruplar halinde çalışma toplantısı yaparak, Türkiye'nin enerji politikaları ve gelecekte öngörülen projeleri hakkında brifing verdi.

Toplantıya katılan milletvekillerinden AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bütün bakanların milletvekillerini bilgilendirici bu tür toplantılar yapmasında fayda olduğunu belirtti.

Toplantıda gelecek yıllarda gerek nükleer enerji, gerekse güneş enerjisiyle ilgili yapılacak çalışmalarda Türkiye'nin nerede olduğu ve ne şekilde davranılması gerektiğinin konuşulduğunu aktaran Koçer, Türkiye'nin yakın gelecekteki enerji politikalarının, bölgesel iş birlikleri ve dünyadaki yeri konusunun çok önem arz ettiğini vurguladı.

"Normal zamanlarda edindiğimiz dostlukların meyvesini alıyoruz"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın, Türkiye'nin enerji konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamaması için tüm tedbirleri aldığını gördüklerini belirten Koçer, bu konuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ülkeler bazında çok önemli girişimleri olduğunu kaydetti.

Koçer, şöyle konuştu:

"Türkiye'nin elindeki enerji kaynaklarının yetersiz olduğunu düşünmüyorum. Ülkenin gerek su, gerek güneş, gerek tarımsal kaynaklarının gelecekte çok daha önemli kaynak olacağını düşünüyorum. Bu durumda da yakın gelecekte enerji konusunda bir sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum. Bir iki günlük teknik sorunlar olabilir ama uzun vadede herhangi bir sorun olacağını düşünmüyorum. Toplantıda, Türkiye'nin rezervleri ve depolama sistemlerinin en kısa zamanda yeterli noktaya getirileceği konusunda kararlar alındığını öğrendim ve bundan da büyük memnuniyet duydum."

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler