YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emekliye zamlı maaş geliyor
Yeni yılla birlikte memurlar ve tüm emekliler zamma kavuşacak. Aralık enflasyonu ne kadar yüksek çıkarsa emekli ve memurun yüzü o kadar gülecek
Emekliye zamlı maaş geliyor
05 Aralık 2013 / 12:00 Güncelleme: 05 Aralık 2013 / 17:57

Ocak ayıyla birlikte emekli zam alacak. 10 milyonu aşkın emeklinin maaşındaki artış enflasyona göre belirlenecek. Toplu sözleşmeye göre; 2014 yılında memurların taban aylıklarında 175 lira artış olacak. Memurların ücretleri net 123 lira artacak. 1.9 milyon memur emeklisinin maaşlarında da net 140 lira artış gerçekleşecek. Ocak'ta, memur ve memur emeklisinin bir de enflasyon farkı alması gündemde.

EKONOMİYLE İLGİLİ TÜM HABERLER İÇİN TIKLAYIN

Şöyle ki; memur ve memur emeklileri, geçen Temmuz'da yüzde 3 zam almıştı. Son 6 aylık enflasyon yüzde 3'ü geçerse, memur ve memur emeklileri, geçen oranda artı bir zam alacak. Bu yılın ikinci yarısındaki 5 aylık enflasyon oranı yüzde 2.79 olarak belirlendi. Aralık ayı enflasyon oranı yüzde 0.21'i geçerse, memur ve memur emeklilerine Ocak'ta enflasyon farkı verilecek.

SSK'lıya da var!

SSK ve Bağ-Kur emeklileri de Ocak ayında, 2013'ün ikinci 6 aylık dönemindeki enflasyona göre zam alacak. Aralık enflasyonu ne kadar artarsa, emeklinin yüzü de o kadar gülecek. SSK ve Bağ-Kur emekli aylıklarının 6 aylık enflasyon tahminlerine göre Ocak'ta yüzde 2.85 oranında artması öngörülüyor. Ayrıca Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, geçtiğimiz günlerde emeklilerin maaşlarına ikinci bir zammın müjdesini vermişti. Bu artış ile, SSK ve Bağ-Kur emeklileri de memur emeklileri gibi çifte zam alacak.

 

TAKVİM

13:06
 // YAZIK
Enflasyon'un artmasından medet umar hale geldik. Bu emekliler için utanç verici. Peki bu enflasyon, kimleri vuracak? Zam yapacaklarsa, adam gibi zam yapsınlar. 'Birileri ölsün de, ayakkabıları bize kalsın' utancından kurtulalım. Allah, işsiz ve dar gelirlinin yardımcısı olsun. Nankörlük, hak ettiğinin fazlasını istemektir. Kafeste kuş besliyorsan, ya salıver, ya da yemini ver....
05 Aralık 2013 13:06
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler