YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emekliye yılbaşında zam müjdesi!
Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, sohbet ettiği emekli vatandaşa yılbaşında maaşlarda artış olacağı müjdesini verdi.
Emekliye yılbaşında zam müjdesi!
21 Kasım 2013 / 18:30 Güncelleme: 21 Kasım 2013 / 21:01

Antalya’nın Kumluca ilçesinde biber, domates ve tohum ıslahı yapılan patlıcan serasında incelemelerde bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, sohbet ettiği emekli vatandaşa yılbaşında maaşlarda artış olacağı müjdesini verdi.Antalya’nın Kumluca ilçesindeki Domatexpo 2. Domates Yetiştiriciliği ve Teknolojileri Fuarı’na katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, daha sonra ilçedeki ihracat yapan bir firmada incelemelerde bulundu. Firmada el değmeden paketleme yapan tesisi ve paketler üzerindeki barkotları inceleyen Bakan Yazıcı, ürünün tüm özelliklerinin yer aldığı barkot uygulamasına Ocak ayında geçeceklerini kaydetti. Bakan Yazıcı, ardından firma yetkileri ve protokol ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Biber ve domates seralarını gezerek, biberlere ip bağlayan işçi kadınlarla konuşan Bakan Yazıcı, küçük bir çocuğu da şeker verdi. Patlıcan tohumu ıslah edilen serada da incelemede bulunan Bakan Yazıcı, çalışmaları takdir ettiğini kaydetti. Bakan Yazıcı, daha sonra Kumluca Belediyesi Ahmet Yesevi Parkı’na zeytin ağacı dikti. Ceketini çıkarıp işçilere yardım eden Yazıcı, ağacı çukura indirip toprak attı. Bakan Yazıcı, isminin yazılı olduğu plakayı da ağaca taktı. Bakan Yazıcı, ardından semt pazarındaki esnafı gezdi. Burada emekli bir vatandaşla sohbet eden Yazıcı, “Nerden emeklisin. Emekli maaşını yılbaşında biraz daha arttıracağız. 1.5 ay sonra maaşlarda bir artış olacak” dedi.

Bakan Yazıcı, daha sonra partisinin ilçe teşkilatına geçti.

 

İHA

13:21
 // DÜNYANIN EN ÇOK MÜJDE ALAN BAHTSIZ ADAMI
Bu emekliler o kadar çok müjde alıyorki, erkekler, Müjdat, kadınlar ise Müjgan oldu. Yeter artık, fazla müjde vermeyin, havalara uçacaz. Artık annem'e, 'aney müjde! Bir adet toplu iğne kazandınız, çuvaldızınızı getirin, iğnenizi götürün' diye müjdevik veriyorum. Hediyesi ise, sırta 185 km/s ile fırlatılan, çok kullanılmış, az yırtılmış terlik oluyor....
22 Kasım 2013 13:21
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler