YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emekliye müjde! Zam Meclis'te...
'Emekliye eşit zam', yasa teklifine dönüştü. Yasa çıkarsa tüm emekliler aynı oranda zam alacak.
Emekliye müjde! Zam Meclis'te...
23 Ekim 2014 / 11:10 Güncelleme: 23 Ekim 2014 / 18:00

Emeklilere eşit zam konusu, Meclis gündemine geldi, yasa teklifine dönüştü.

Meclis'e sunulan kanun teklifi yasalaşırsa; emekli maaşlarına yapılacak zamlardan bütün emekliler aynı ölçüde yararlanacak. Emekli maaş artışları, enflasyon rakamlarındaki artış ile sabit fiyatlarla gayri safi yurtiçi hasıla gelişme hızı toplamına göre hesaplanacak.

İşçi, memur ve Bağ-Kur emeklilerinin aylıkları en düşük dereceli devlet memuru aylığından düşük olamayacak. Kanun teklifi Bartın Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Rıza Yalçınkaya'nın imzasını taşıyor. Teklif, emeklilere yönelik sadece zam düzenlemesini içermiyor.

İkramiye de var

Teklif yasalaşırsa; emeklilere yılda 2 kez dini bayramlar öncesi, birer maaş ikramiye ve her yıl bir kereye mahsus yakacak yardımı verilecek. Ayrıca çalışmak zorunda olan emeklilerden devletin Sosyal Güvenlik Destek Primi (SGDP) adı altında yaptığı kesinti kaldırılacak.

 // sami
Vekil ol iki yılda emekli ol niye vatandaş oldun kardeşim sana öl biz yaşayalım diyorlar...
26 Eylül 2015 14:02
Memur emekliside intibak yasasindan faydalansin
 // Sedat karatas
Benden az maas alanlar intibak yasasindan sonra benden fazla maas almaya basladilar bu yasa her emekliye yansimasini istiyorum...
29 Ağustos 2015 Cumartesi 00:46
 // şöför Hüso
Ben calışan bir işciyim yaşım 49 sskam 26 seneyi ggeçti ssks pirimim doldo daha niye bekletiyosunuz benim nasıl calıştıgımı bir ben bilirim birde yüce allahım bilir tabiki bunları çalışma bakanımız bilmez mesleim şöförlüktür hem hamallık yapıyorum hem de şoförlük yapıyorum bana kalan 1000 TL çalıştım saat 12 dır sözde mesai. var diyorlar biz hic görmüyoruz denetleme gelen şaızlar ın ağzını tutmasını ve kapat masını iyi bilir Taşören firmalar onlar çok akılılar ama bu dünyanınn öbür...
14 Ağustos 2015 01:07
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler