YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emekliye en az 900 lira geliyor
Emekliye en az 900 lira geliyor
04 Mayıs 2016 11:32
Çalışma Bakanlığı, 11 milyon emeklinin promosyon alması için seferber oldu.

Emeklilere promosyonda son dönemece girildi. 11 milyon emeklinin promosyon alması için seferber olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, bankalarla pazarlık yürütüyor. Bakanlık yetkilileri, bankalarla önümüzdeki günlerde yeniden masaya oturacak.

Bu toplantıda promosyon tutarının artırılması hedefleniyor. Bankalar ile pazarlıklar 3 yıl için 300 lira ile başlamıştı. Şimdi ise ulaşılan rakam 3 yıllık dönem için 900 lira. Bankalarla görüşmeleri sürdüren Bakanlık yetkilileri, rakamın daha da artırılması için çalışıyor.

Promosyonda Haziran'a kadar sonuca ulaşılması hedefliyor. Anlaşmanın sağlanmasının ardından Sosyal Güvenlik Kurumu bankalarla protokol imzalayacak. Ardından da ödemeler başlayacak. 

PEŞİN ÖDENECEK

Şu anda masada promosyonun 3 yıllık periyodlarla ödenmesi üzerinde konuşuluyor. Bu şekilde anlaşma yapılırsa; emekli, maaşını aldığı bankadan 3 yılda bir promosyon elde edecek. Emekli, promosyonu peşin alacak, karşılığında da 3 yıl boyunca o bankada kalacak. Bu sürenin bitiminden sonra yine aynı süreç işleyecek.

Emekli isterse o banka ile ister başka banka ile yine sözleşme yaparak promosyonu peşin alacak. Karşılığında yine 3 yıl sözleşme imzaladığı bankadan maaşını almayı sürdürecek. Promosyon karşılığında emeklilerin kredili mevduat hesabı açmasını isteyen bankaların talebi bakanlık tarafından kabul edilmedi.

 

TAKVİM

VERİLMEMESİ İÇİN
 // DADAŞ
Benim Kişisel Kanaatim Odurki Yalanla Yürüyen Gemi Mutlaka Karaya Oturur Aylardır Aynı Terane Ayda 20.000 TL ye İmza Atanlar 1500 TL Maaş Alan İnsanların Kaderini Elinde Tutuyor 3 Yıllığına Bir Bankaya Köle Yapmak İstiyor Kardeşim 3 Yıllık Kölelik Ölüm Demektir Hele Bu Bankacılık Sisteminde Yandı Gülüm Keten Helva Emekliyi Satmaya Satıyorsunuz da Lütfen 1 er Yıllık Fasılalarla Satın ki Bu Gariplerde Bir Nefes Alabilsinler. Zaten Siz Canlarını Çıkardınız Halleri Kalmadı....
04 Mayıs 2016 Çarşamba 14:24
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler