YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emeklinin umudu o tarihe kaldı
Emeklinin umudu o tarihe kaldı
03 Şubat 2015 11:38
2000 yılından sonra emekli olan 7.5 milyon kişinin beklediği intibak davası görüldü. Dün gerçekleştirilen duruşmadan yine bir karar çıkmadı.

Aylardır sürdürülen dava, yeniden bir bilirkişi raporu hazırlanması için ertelendi. Emekliler, artık bir sonuca varılması gerektiğini belirterek, "Bekleyecek sabrımız kalmadı. Aylardır mahkeme sonucu bekliyoruz. Bir an önce karar verilsin" dedi.

Bilirkişi raporu

İşçi, Memur, Bağ-Kur Emeklileri Derneği (İMBED) Başkanı Hamdi Öz'ün açtığı davada, dün bilirkişi hazırladığı raporu sundu. Emekliler aleyhine olan bilirkişi raporuna, Hamdi Öz karşı çıktı. Mahkeme, itirazı haklı bularak, yeni bir bilirkişi raporu hazırlanmasına hükmetti. Yeni bilirkişi raporunun ele alınacağı intibak davası, 29 Nisan'a ertelendi.

Maaş artacak

Hamdi Öz, davaya çok iyi hazırlandıklarını söyleyerek, şunları kaydetti: "Belgelerimiz ve delillerimizle gitmiştik. Bu yüzden de mahkeme yeni bir bilirkişi raporunun hazırlanmasına karar verdi. 31 Aralık 1999 tarihinde emekli olanlar ilk çıkan intibak yasasından faydalanırken, 1 gün sonra 01.01.2000'de emekli olanlar yararlanamadı. Zam alamadılar. Bu bir çarpıklık, bunu tutanaklarla dile getirdik. Mahkeme de bizi haklı buldu. İntibak çalışması yeniden ele alınacak."

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler