YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emeklilere zam müjdesi
Emeklilere zam müjdesi
14 Eylül 2015 15:49
Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, emekli maaşlarına artış konusunda çalışma yaptıklarını belirtti. İşte emeklilere yapılacak o zammın ayrıntıları...

Emekli aylıklarına zam olup olmayacağına dair bir soru üzerine de Yılmaz, seçimlerden önce bir düzenleme yaptıklarını, bu düzenlemeye göre bin liranın altındaki emekli maaşlarına seyyanen yılda bin 200 liraya denk gelen ilave artış yaptıklarına dikkati çekti.

Yılmaz, bin ile bin 100 lira arasındaki emekli maaşlarını bin 100 liraya tamamladıklarını belirterek, şöyle konuştu: "Bin 100'ün üstü de normal artıştan istifade etmişti. Şimdi yeni yaklaşımımızla bin ile bin 100 lira arasındaki emekli maaşlarını bin 100'e tamamlama, bin 100'ün üstündekileri de yıllık bin 200 liralık ek seyyanen artıştan istifade ettirmek istiyoruz. Bununla ilgili bir düzenleme gerekiyor. Meclisimiz açıldıktan sonra seçimlerden sonra bu düzenlemeler yapılıp gereği ortaya konacaktır. Bunun elbette getireceği bir yük var. Ama bu da hazırlayacağımız bütçe içinde hesabı kitabı yapılacak bir yük. Bunun getireceği faydalar da var bir taraftan. Makro dengelerimizi bozmadan ama vatandaşımıza, emeklimize hakettiği refahı, imkanlarımızı sonuna kadar zorlayarak sağlama gayretimizi devam ettireceğiz."

"Bütün emeklilere bir zam yapılıyor mu, bunun hayata geçişi seçimlerden sonra mı olacak" sorusuna ilişkin de "Evet, seçimlerden sonra" yanıtını veren Yılmaz, Meclis çalışmaya başladıktan sonra muhtemelen ilk yapacakları işlerden biri olacağını söyledi. Yılmaz, bu çalışmaya ilişkin vaatlerin AK Parti seçim beyannamesinin ekonomi bölümünde yer alacağını bildirdi.

ALLAH aşkına
 // osman
vatandaşa 100 tl miletvekiline bir emekli maşı kadar zam ayıptır
en az 200 tl seyyanen zam yoksa bu satten sonra çok seçim yaparız...
14 Eylül 2015 Pazartesi 19:28
BELEDİYELERİ DİSİPLİNE ETSELER KAFİ GELİR
 // Kara Murat
100 TL ÇOK AZ EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI ASGARİ ÜCRETTE DAHİL NET 1600-1700 TL OLMALI ....
ÇÜNKÜ BELEDİYELERDE VEYA BİTLERDE ÇALIŞAN PERSONELİN EN DÜŞÜK MAAŞI BU SEVİYELERDE ADAMA SORARLAR YANDAŞA VARDA VATANDAŞA YOKMU DİYE!!!...
14 Eylül 2015 Pazartesi 17:05
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler