YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emeklilere ne kadar zam yapılacak?
Önümüzdeki ay enflasyon farkı ve zam alacak emekliler maaş hesabına başladı. Bu arada milyonlarca emekli yeni bir intibak yasası çıkması halinde, maaşında olacak artışı da hesaplıyor.
Emeklilere ne kadar zam yapılacak?
24 Haziran 2013 / 10:32 Güncelleme: 24 Haziran 2013 / 13:26

Milyonlarca emekli için önemli bir döneme giriyoruz. Başta 2 milyona yakın memur emeklisi, memurlarla birlikte Temmuz ayında yüzde 3 zam alacak. Bunun yanında Haziran ayının sonunda hesap edilecek olan 6 aylık enflasyondan oluşan farklar da memur emeklilerinin maaşlarına yansıtılacak.

İlk 5 aylık enflasyondan yola çıkılarak yapılan tahminlere göre memur ve memur emeklilerinin enflasyon farkı almaları kesinleşti. Yaklaşık 7 milyon işçi ve Bağ- Kur emeklisi de 6 aylık enflasyonu bekliyor. Haziran sonunda belli olacak 6 aylık enflasyon oranı işçi ve Bağ-Kur emeklilerinin Temmuz zamlarının ne kadar olacağını belirleyecek.

İntibak heyecanı sardı

Bir yandan enflasyon farkı ve zam bekleyen emekliler, yeni bir intibak düzenlemesinin de hesabını yapıyor.

Özellikle 2000 yılından sonra emekli olmuş fakat maaşı çok düşük kalmış olan işçi ve Bağ-Kur emeklileri bu durumu düzeltecek intibak için yapılan çalışmaları heyecanla bekliyor. İki ayrı emekli derneğinin yürüttüğü çalışmalar ile aynı prim gün sayısında ve aynı şartlarda fakat farklı tarihlerde emekli olmuş vatandaşların maaş farklılıkları giderilecek. Düzenleme sonunda düşük maaşların yükseltilmesi gündeme gelecek.

 

Takvim

çocuklara hikaye
 // cemil yıldırım
anlatın anlatın hikayelerle kandırmasını becermesini çok iyİanlatıyorsunuz .HANİ Bİ ATASÖZÜMÜZ VARYA NİNNİ YAVRUM NİNNİ UYUTAYIM BEN SENİ BU LAF KEYF İÇİN ÇIKMADI Bizde uyuyoruz elbet birgün uyanırız...
10 Temmuz 2013 Çarşamba 10:24
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler