YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emeklilere büyük müjde...
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, hükümet olarak emekli aylıklarıyla ilgili intibak çalışmalarının bulunduğu ifade ederek, emekli dernekleriyle biraraya geleceklerini ve gerekli düzenlemeleri Meclis gündemine taşıyacaklarını söyledi.
Emeklilere büyük müjde...
18 Ekim 2011 / 12:20 Güncelleme: 18 Ekim 2011 / 12:26

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, emekli aylıklarıyla ilgili intibak çalışmasına ilişkin olarak, ''Sosyal taraflarla yani emekli derneklerimizle bir araya geleceğiz, kendileriyle bu tabloyu paylaşacağız ve gerekli düzenlemeleri TBMM'ye taşımış olacağız'' dedi.

Çelik, bakanlığın konferans salonunda düzenlenen ''Çalışma Hayatında Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Geliştirilmesi'' konulu konferansa gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Emekli aylıklarıyla ilgili intibak çalışmasına ilişkin soru üzerine Çelik, intibak konusunun seçim döneminde özellikle emekliler arasında yoğun olarak tartışıldığını söyledi. Hükümetin konuya ilişkin çalışmalarının bulunduğunu ifade eden Çelik, 1981 yılı öncesiyle 2000 yıllarına kadar emekli olanlar arasında, aynı süreli ve aynı şartlarda çalışmalarına rağmen, emekli aylıklarında ve aylık bağlamalardaki sistemlerden kaynaklanan farklılıklar bulunduğunu söyledi.

Bakan Çelik, bakanlıklar arasında yapılan çalışmaların bir noktaya getirildiğini belirterek, ''Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak sosyal taraflarla yani emekli derneklerimizle bir araya geleceğiz, kendileriyle bu tabloyu paylaşacağız ve gerekli düzenlemeleri TBMM'ye taşımış olacağız'' dedi.

Kızılcahamam'da yapılan toplantıda toplumun beklentileri çerçevesinde bütün konuların değerlendirildiğini ve bu çerçevede intibak konusunun da gündeme geldiğini dile getiren Çelik, yapılan çalışmaların da anlatıldığını söyledi.

Çelik, Hükümet programında konunun kademeli olarak çözüleceğinin ifade edildiğine dikkati çekerek, sosyal taraflarla yapılacak görüşmelerin ardından tablonun çok net olarak ortaya çıkacağını kaydetti.

AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler