YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emeklilerden promosyon sitemi
Emekli Bir-Sen Genel Başkanı İsrafil Odabaşı, Bakan Dinçer'in emeklilere banka promosyonu verilmesi konusunda söz verdiğini ancak bugüne kadar hiç bir gelişme olmadığını belirtti...
Emeklilerden promosyon sitemi
10 Ocak 2011 / 12:46 Güncelleme: 10 Ocak 2011 / 12:47

Emekli Bir-Sen Genel Başkanı İsrafil Odabaşı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer'in, emeklilere banka promosyonu verilmesi konusunda söz verdiğini, ancak bu konuda 6-7 aydır hiçbir gelişme olmadığını iddia etti.

Genel Başkan Odabaşı'nın başkanlığındaki Emekli Bir-Sen heyeti BBP Genel Merkezi'ni ziyaret ederek, BBP Genel Başkan Yardımcısı Üzeyir Tunç ile görüştü. İsrafil Odabaşı, ziyarette, Bakan Ömer Dinçer'i geçen Haziran ayında ziyaret ederek, çalışanlara verildiği gibi emeklilere de banka promosyonu verilmesi konusunda taleplerini ilettiklerini, Dinçer'in de emeklilerin bu sorununu çözüme kavuşturacağına söz verdiğini söyledi.

Odabaşı, ''Emeklilere banka promosyonu konusunda söz verilmesine rağmen 6-7 aydır hiçbir gelişme olmadı'' dedi.

Emeklilerin açlık sınırında yaşadığını savunan Odabaşı, bu nedenle banka promosyonlarına emeklilerin daha fazla ihtiyacı olduğunu söyledi.

Odabaşı, çalışanların banka promosyonu alırken, emeklilerin bundan yararlanamamasını da ayrımcılık olarak nitelendirdi.

Tunç, ziyarette, parti olarak her platformda emeklilerin sorunlarını dile getirdiklerini belirtti.

Gelecekte de emeklilerin yanında olacaklarını bildiren Tunç, ''Hükümet emeklileri görmezden gelmeye devam ederse, emekliler de Haziran'daki genel seçimlerde onları görmezden gelecektir'' diye konuştu.

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu'nun, sağlık sorunları nedeniyle ziyarete katılamadığı öğrenildi. (AA)

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler