YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emekliler heyecanla bekliyor
Emeklilere banka promosyonu için son dönemece girildi. Haftaya toplanacak Kamu Personeli Danışma Kurulu'nda izlenecek yeni yol haritası şekillenecek...
Emekliler heyecanla bekliyor
18 Kasım 2013 / 11:09 Güncelleme: 18 Kasım 2013 / 15:38

10 milyonu aşkın emekli, heyecan içinde banka promosyonu müjdesi bekliyor.

Memurlar gibi emeklilere de banka promosyonu ödenmesi konusunda son dönemece girildi.

Edinilen bilgiye göre; 28 Kasım'da yapılacak Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantısında promosyon konusu masaya yatırılacak. Hükümet ve memur sendikalarının bir araya geleceği toplantıda, promosyon konusunda gelinen noktanın ele alınması ve bundan sonra izlenecek yol haritasının belirlenmesi bekleniyor.

Memur-Sen gündeme getirdi

Promosyon konusu, toplu sözleşme görüşmelerinde Memur-Sen tarafından gündeme getirilmiş ve ardından çalışma başlatılmıştı.

Çalışma Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu yetkilileri, emekli maaşlarının büyük bölümünün ödemesini yaptığı için kamu bankalarının yöneticileriyle bir araya gelmişti. Memur-Sen ve Emekli Memur-Sen yetkililerinin de yer aldığı toplantılarda, kamu bankaları en son yıllık 80 liralık teklif vermişti. Ancak emekliler bu teklifi çok düşük buluyor.

Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantısı merakla bekleniyor. Toplantıda, promosyonun yanı sıra 4C'lilerin kadroya geçirilmesi, 2005'ten sonra göreve başlayan personele 1 derece verilmesi, disiplin affı, üniversite mezunu işçilerin isteği halinde kadroya geçirilmesi gibi konuların görüşülmesi bekleniyor.

 

12:49
 // VEFA
Emekliler, bu ülkenin sırtında kambur olarak görülüyor. Zırnık, zırnık zamlar, koca koca kesintiler bunu gösteriyor. O promosyonu alsa ne olacak, almasa ne olacak. Her bir emekli, en az devletin istihdam edemediği üç kişiye bakıyor. İşsiz olup evlenip, ebeveynlerin emekli maaşıyla geçinmek zorunda olanlar var. Toplumumuz, bekarlara iyi gözle bakmadığından, mecburen, iş bulamadan evlenenler var. İşin kötüsü, devlet bu durumdan haberdar olduğu halde, emekliler perişan....
18 Kasım 2013 12:49
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler