YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Elvan: Akkuyu devam ediyor
Elvan: Akkuyu devam ediyor
16 Aralık 2015 01:36
Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan Akkuyu Nükleer Santrali'ndeki çalışmaların durduğu yönündeki iddialara ilişkin, 'Hayır. Şu aşamaya kadar bize ulaşmış herhangi bir şey söz konusu değil' dedi.

Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Mersin'de inşa edilecek Akkuyu Nükleer Santrali'ndeki çalışmaların durduğu yönündeki iddialara ilişkin, "Hayır. Şu aşamaya kadar bize ulaşmış herhangi bir şey söz konusu değil. Biliyorsunuz, özellikle ihracatçılarımıza yönelik bazı tedbirleri aldık. Bu tedbirleri almaya da devam edeceğiz" dedi.

Elvan, havayoluyla geldiği Adana'da, Adana Valisi Mustafa Büyük, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve partililer tarafından karşılandı.

Daha sonra karayoluyla Mersin'e geçen Başbakan Yardımcısı Elvan, burada ilk olarak Mersin Valisi Özdemir Çakacak'ı makamında ziyaret etti. 

Bir gazetecinin Akkuyu Nükleer Santrali'ndeki çalışmaların durdurulduğu veya iptaliyle ilgili iddiaları hatırlatması üzerine  Başbakan Yardımcısı Elvan, şunları söyledi:

"Hayır. Şu aşamaya kadar bize ulaşmış herhangi bir şey söz konusu değil. Biliyorsunuz özellikle ihracatçılarımıza yönelik bazı tedbirleri aldık. Bu tedbirleri almaya da devam edeceğiz. Elbette biz Rusya ile böyle bir sıkıntının yaşanmasını istemiyoruz. Mümkün olduğu ölçüde bu konuda bir hassasiyet içerisinde bir davranış sergiliyoruz. Umuyoruz ve bekliyoruz ki aynı hassasiyeti Rusya'da gösterir." 

AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler