YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Elektromed belgelerle cevap verdi İZLEYİN
Elektromed, Ankara Belediyesi'nin gizlediği dava dosyasını delilleri ile ortaya koydu
Elektromed belgelerle cevap verdi İZLEYİN
12 Haziran 2009 / 19:42 Güncelleme: 12 Haziran 2009 / 00:00

Başkent Gaz'ın özelleştirilmesi noktasında ihale için teklif veren ELEKTROMED A.Ş özelleştirme ihalesinde yapılan yanlış uygulamaları delilleriyle birlikte ortaya koydu.


Ankara Büyükşehir Belediyesi açıklama yaparak Elektromed hakkında gerçekleri yansıtmayan iddialarda bulunmuştu. Buna karşılık Elektromed kamuoyunu bilgilendirmek için Büyükşehir Belediyesi'nin gizlediği belgeleri ve yanlış uygulamaları gözönüne serdi.


İşte ELEKTROMED'in açıklaması: 


 


Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 12-06-2009 tarihinde yaptığı basın açıklaması kamuoyunu yanıltma ve belediyenin hatalarını gizleme amacıyla yapılmıştır. Avukatımızın gayet iyi niyetle ve medeni bir ilişki gereği usulen yazmış olduğu teşekkür mesajı dahi alakasız şekilde kullanılmıştır..


Şöyle ki:


1. Büyükşehir Belediyesi, “İdaremiz, ihaleye hazırlık, ihale ve ihale sonrası aşamaları tamamen şeffaf olarak yürütmüştür” ifadesini kullanmaktadır. Bu ihalenin yanlışlıklar zincirine örnek olması bakımından ekteki belgeyi gösterebiliriz. Bu evrakta, Elektromed tarafından, Ankara Belediyesi’nin avukatına, Başkent Gaz’a açılan davalarla ilgili bir soru sorulmuş, aldığımız cevapta, ekte örneği bulunan davaya dair özetle “Böyle bir dava yoktur” denilmiştir. Bu cevap bile tek başına bu ihalenin şeffaf olmadığını ve bilgilerin gizlendiğini belgelemektedir. Ankara 6. Asliye Ticaret Mahkemesinin bu dosyası, avukatımızın teşekkür ederek almış olduğu evrakların içerisinde bulunmamaktadır. Ayrıca bu dosyanın varlığı Ankara Belediye’si tarafından İNKAR EDİLMİŞTİR.. 


İŞTE O GÖRÜNTÜLER...


İZLEYEMİYORSANIZ TIKLAYIN
 


 
 


 


 


 


 


 


ANKARA BELEDİYESİNİN GİZLEDİĞİ DAVA DOSYASI 


 


 


 


 


 


ANKARA BELEDİYESİ’NİN DAVAYI GİZLEDİĞİ CEVABİ YAZI


2. Ankara Belediyesi yaptığı basın açıklamasında Baymina konusunu da çarpıtmıştır. EGO lehine mahkeme tarafından verilen karar, Danıştay 13. Dairesi tarafından 18-11-2008 tarihinde durdurulmuştur. Danıştay’ın bu kararı da firmamızdan GİZLENMİŞTİR. Bu konu ile ilgili olarak tarafımıza herhangi bir bilgi KESİNLİKLE  verilmemiştir.
  


 


 


 


 


 


  


 


 


 


 


 


 


 


BAYMİNA DAVASI İLE İLGİLİ DANIŞTAY KARARI (BELEDİYENİN GİZLEDİĞİ KARAR)


3. Bu konuların açıklanması için Elektromed tarafından, Ankara Belediyesine
13-05-2008 tarihinde resmen müracaat edilmiştir. Ancak firmamız bu konuda açıklama beklerken belediye, teminat mektubumuzun irat kaydedilmesi TEHDİDİ ile karşılık vermiştir. Belediye tarafından bu yazımıza 15-05-2009 tarihinde tuhaf bir üslupla cevap verilmiştir. 20-05-2009 tarihinde elimize ulaşan ve konularla hiç ilgisi olmayan yazıda, muhtevası farklı cevaplar verilmiş ve firmamız bu cevabi yazıdan gerekli bilgileri alamamıştır.


 
 


 


  


 


ANKARA BELEDİYESİ’NE ELEKTROMED’İN YAZDIĞI YAZI
 
 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


ANKARA BELEDİYESİ'NİN TUHAF VE YAKIŞIKSIZ USLUBUNU GÖSTEREN CEVABI


4. Gizlenen bilgi ve belgelere örnek olarak yukarıda izah ettiğimiz konuların yanında, daha birçok kuşkulu noktalar bulunmaktadır. Ankara Belediyesi bu konuların açığa çıkmaması için farklı gösterme yoluna gitmektedir.


İhalede en yüksek fiyatı veren firmaya 316 gün süre tanınması ve teminat mektubunun irat kaydedilmemesi ve üçüncü firmanın teminat mektubunun iadesi konuları belediye tarafından acaba nasıl izah edilecektir.


Hukukun üstünlüğüne inanan Elektromed, hukuk sürecinde bulunan bu konularla ilgili olarak şu an detay açıklama yapmak istememektedir. Ancak haksız ve yanlış açıklamalara belgeleri ile aynen cevap verecektir.


Kamuoyuna saygı ile duyurulur. 12.06.2009


ELEKTROMED A.Ş.


BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN AÇIKLAMASINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN


 


İHALEYE KATILAN FİRMALAR NEDEN BİLGİLENDİRİLMEDİ? TIKLAYIN

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler