YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Elektrik faturaları değişiyor
Elektrik faturaları değişiyor. Artık TRT payı, kayıp- kaçak ve enerji bedeli tüketicilerin faturalarında ayrı ayrı gösterilmeyecek, hepsi tek bir yerde enerji bedeli adı altında yer alacak...
Elektrik faturaları değişiyor
20 Aralık 2011 / 12:49 Güncelleme: 20 Aralık 2011 / 12:49

 

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) elektrik faturalarında yeni bir düzenlemeye hazırlanıyor.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, halen elektrik faturaları ''Perakende satış bedeli, enerji nakil bedeli, TRT payı, Enerji Fonu, Belediye Tüketim Vergisi ve Sayaç Okuma Bedeli'' olmak üzere 6 kalemden oluşuyor.

EPDK, 2012 yılı başından geçerli olmak üzere, faturalardaki söz konusu detayları ''Enerji bedeli, nakil bedeli, vergi ve fonlar'' olmak üzere 3 başlık altında toplamayı planlıyor. Böylece, TRT payı, kayıp-kaçak bedeli gibi detaylar faturalarda ayrı ayrı gösterilmeyecek, ''enerji bedeli'' adı altında toplanacak. Konu, bugün toplanacak kurulun gündeminde yer alacak.

Kayıp-kaçak ve TRT payının bu yılın şubat ayından itibaren faturalarda detaylı olarak yazılmasıyla kamuoyunda tartışma başlamış ve bazı tüketici dernekleri kayıp-kaçak bedellerinin tüketiciler tarafından ödenmemesi için dava açmıştı. (AA)

Elektrik faturaları
 // mitat öztürk
tebrikler bizi geri zekalı yerine koyan devlet iradesine teşekkürü bir borç bilirim....
20 Aralık 2011 16:36
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler