YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eksik ödenen KEY'lerin sebebi
Eksik ödenen KEY'lerin sebebi
03 Nisan 2010 07:25
KEY ödemelerinde yaşanan aksaklıklar vatandaşı çileden çıkardı. Devlet Bakanı Ali Babacan ödemelerde yaşanan sıkıntının nedenini açıkladı.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, KEY ödemelerinin Türkiye’nin kangren haline gelmiş sorunlarından biri olduğunu ve hükümet olarak bunu çözmek için çok uğraş verdiklerini ifade etti. NTV’ye konuşan Babacan, işverenlerin işçi primlerini gününde ödememesinden veya eksik ödemesinden kaynaklanan sorunlar yaşandığını kaydetti. Babacan, “Sorunun temeli bu. Bugün ‘Ben çalışıyorum sigortalıyım’ diyenler gidip sorduklarında görüyorlar ki maalesef primlerin bir kısmı ödenmemiş. Biz devlet olarak ne yapabiliriz? Biz ancak kendi elimizdeki kayıtlardan kimin hesabına ne kadar para yatırıldıysa, onu mümkün olduğunca temiz bir şekilde hesap edip biriken paraları geri ödeyebiliriz” dedi.

MERKEZ’E ÖVGÜ

Merkez Bankası’nın kriz dönemi boyunca çok başarılı bir performans ortaya koyduğunu ve zamanında gerekli tedbirleri aldığını kaydeden Babacan, Merkez Bankası’nın temel önceliğinin fiyat istikrarı olduğunu söyledi. Babacan, “Ama bu öncelikle çelişmemek suretiyle istihdamı, büyümeyi de Merkez Bankamız gözetir’’ diye konuştu. Bu yılın ilk çeyreğinde çift haneli bir büyüme rakamını bekleyip beklemediğinin sorulması üzerine Ali Babacan, geçen yılın ilk çeyreğinde ekonomik daralmanın yüzde 14,5 olduğunu hatırlattı ve böylesine bir baz etkisinden sonra iki haneli büyümenin birinci çeyrekte sürpriz olmadığını kaydetti.

yalan
 // mustafa özdemir
kardeşim kim suçlu sgk soruyorum ne oldu bizle sorun yok biz emlak bankasına gönderdik diyorlar .itiraz edemiyoruz ne yapmam lazım bunlar yalancı ben bügün hiç bir ödeme yapamadım yüzde on zamlı verecekmiş ben yüzde yüz zamlı ödüyorum alsın o zammını da...... soksun benim paramı versin hata mata yok kardeşim benim elimde evrak var sgk varilme bunların işi gücü yalan üç kageatçılık....
07 Nisan 2010 17:06
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler