YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizli'de
Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizli'de
13 Eylül 2014 15:43
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Bu memlekete, bu ülkeye her ne kılıf biçerlerse biçsinler, kötü anlamda bir şey yapamayacaklar. Allah'ın izniyle 2023 hedeflerine bu millet ulaşacak" dedi.

Bakan Zeybekci, Denizli programı kapsamında Çameli ilçesinde bir firmanın 4,7 milyon liraya tamamlanacak su ürünleri tesisinin temel atma törenine katıldı.

Zeybekci, törende yaptığı konuşmada, tesisin 100 kişiye istihdam sağlayacağı ve 8 milyon avro ihracat yapacağını belirtti. Yatırımın hayırlı olmasını dileyen Zeybekci, insanların doğduğu yerde doymasını ve mutlu olmasını hedeflediklerini, onun için bu gibi projeleri son derece önemsediklerini söyledi.

Zeybekci, "Biz hükümet olarak bu ülkeyi, bu milleti yönetmeye gelmedik, idare etmeye, hükmetmeye gelmedik, başta baş hizmetkarımız cumhurbaşkanımız olmak üzere biz bu ülkeye ve millete hizmet etmeye geldik, hizmetkar olmaya geldik. Bu memlekete, bu ülkeye her ne kılıf biçerlerse biçsinler, kötü anlamda bir şey yapamayacaklar. Allah'ın izniyle 2023 hedeflerine bu millet ulaşacak. Bu millet durmak yok koşmaya devam diyecek" dedi.

Türkiye'nin Gazi Mustafa Kemal'in gösterdiği muasır medeniyet seviyesine ulaşacağını ve önüne geçerek layık olduğu yere ulaşacağını dile getiren Zeybekci, "Türkiye, ecdadın bize emaneti olan o yere ulaşacak. Türkiye, etrafımızdaki yaklaşık 2 milyar nüfuslu coğrafyanın yeniden global bir gücü haline gelecek. Bir olacağız, beraber olacağız, kardeşliğimizi, birliğimizi bozmayacağız" diye konuştu.

Bakan Zeybekci, daha sonra Yaylacık Gözetleme Kulesi mevkisinde, Yamaç Paraşütü Dünya Kupası Birliği (PWCA) tarafından düzenlenen Yamaç Paraşütü Ön Dünya Kupası mesafe yarışlarının bugünkü uçuşlarını izledi, sporculara başarı diledi.

Ardından Çameli Belediyesi'nin yenilenen hizmet binası açılışına katılan Bakan Zeybekci, yaptığı konuşmada, kardeşlik, birlik ve beraberlik olduğu sürece aşılamayacak meselenin olmadığını belirterek, "Bizim sevdamız önce Denizli. Onun için bu bizi birleştiren büyük şemsiyenin altında Denizli'nin toplanmasını istiyoruz. Birlik ve beraberlik olursa adımlarımız daha uzun olacak, daha yukarılara çıkacağız" diye konuştu.

Bakan Zeybekci'ye Denizli Valisi Abdülkadir Demir, AK Parti Denizli Milletvekilleri Mehmet Yüksel, Bilal Uçar, Nurcan Dalbudak, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Denizli İl Başkanı Avni Örki ve diğer protokol üyeleri eşlik etti.

 

AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler