YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dolmuş ve taksiciler zorunlu mali trafik sigortasından şikayetçi
Dolmuş ve taksiciler zorunlu mali trafik sigortasından şikayetçi
20 Ekim 2015 10:53
Ankara Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Hacıbekir Gani, zorunlu mali trafik sigortasının minibüs ve taksi ile geçimini sağlayan meslektaşlarını mağdur ettiğini iddia etti.

Gani, yaptığı açıklamada, başkentte 2 bin 231 ticari minibüs ile ulaşım hizmeti verdiklerini belirterek, yapılması kanunen zorunlu olan mali trafik sigortası için minibüsçü esnafının 2 bin 500 ile 60 bin liraya varan ücretler ödemek zorunda bırakıldığını belirtti. Daha önceleri bu rakamın 750 lira civarında olduğunu hatırlatan Gani, şunları kaydetti:

"Zorunlu mali trafik sigortaları esnafımızı, tüm Türkiye'deki minibüsçü ve taksici arkadaşlarımızı aşırı derecede mağdur etmektedir. Örneğin minibüslerimiz bin liralık maddi hasarlı bir kaza yaptığı zaman, zorunlu mali trafik sigortası en az mevcut rakamın üzerine 5 bin lira olarak eklenmekte ve 2 bin 500-60 bin liraya kadar çıkararak, esnafımızı mağdur etmektedir. Mağduriyetimizin önlenebilmesi için sigorta poliçelerinde esnafımızı sıkıntıya düşürmeyecek bir taban ve tavan fiyat uygulaması yapılmasını ya da yapılan bir kazadaki maddi zarara göre ücret artışının düzenlenmesini talep ediyoruz."

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler