YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dolar/TL 2,96 sınırında hareket ediyor
Dolar/TL 2,96 sınırında hareket ediyor
18 Şubat 2016 10:06
Dolar/TL, güne yatay bir başlangıç yaptıktan sonra 2,96 seviyesinin hemen altında dengelendi.

Küresel risk iştahı dün akşam açıklanan ABD Merkez Bankası (Fed) toplantı tutanakları ve yükselen petrol fiyatlarından bulduğu destekle artış gösterdi. Dolar/TL, dün gün içinde 2,9841 seviyesine görmesinin ardından düşüşe geçerek 2,9437'ye kadar gerilese de günü 2,9562 seviyesinden tamamlamıştı. 

Asya piyasalarında güne yatay başlayan dolar/TL, en düşük 2,9504'ü gördükten sonra şu dakikalarda 2,9560 seviyelerinde hareket ediyor. 

Avro/TL ise, uluslararası piyasada avro/dolar paritesinin yatay bir seyir izlemesi ile 3,30 seviyesinin hemen altında dengelendi. 

Analistler, Fed yetkilerinin finansal dalgalanmalardan endişe duyduğunu ortaya koymasınınve petrol fiyatlarındaki yükselişin küresel risk iştahını artırdığını belirterek, teknik olarak dolar/TL'de 2,95'in alında kapanışlar olmadığı sürece yukarı yönlü baskının sürebileceğini dile getiriyor. 

Bugün yurt dışında Avrupa Merkez Bankası (ECB) toplantı özeti ve ABD haftalık işsizlik verilerinin piyasanın yönü üzerinde etkili olabileceğini kaydeden analistler, yurt içinde ise Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) beklenti anketinin takip edileceğini ifade ediyor.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler