YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dolar 3 liraya dayandı, altın uçuyor
Dolar 3 liraya dayandı, altın uçuyor
24 Haziran 2016 06:56
İngiltere'den gece yarısından itibaren gelmeye başlayan sonuçlara piyasaların tepkisi ise çok sert oldu.

Dolar 3 liraya dayanırken, euro ise 3,30 liranın üzerini gördü. Spot altının ons fiyatı yeniden 1.300 dolara kadar yükseldi.

Dünya piyasalarının sonucunu merakla beklediği İngiltere'nin Brexit oylamasında sonuçlar gece yarısından itibaren gelmeye başladı. İlk andan itibaren başabaş seyreden sonuçları tüm dünya merakla takip ediyor. 

Saat 01.30 civarı bölge bölge sonuçların dünya kamuoyu ile paylaşılmasının ardından piyasalardan da ilk tepkiler geldi. Küresel piyasalardaki Brexit tepkisinde Türkiye'yi ilgilendiren en önemli kısmı olan döviz kurları ise dün akşamdan bu yana adeta baş döndürüyor.  Türkiye'de piyasaların kapandığı saatlerde 2,88 liranın hemen altında seyreden dolar/TL kuru İngiltere'de Avrupa Birliği referandum sonuçlarına ilişkin sürekli değişen sonuçlara çok gerniş bir bantta dalgalanarak yanıt veriyor. 

Uluslararası piyasalarda 24 saat devam eden işlemlerde, dolar/TL kuru gece yarısı 01.00 civarı 2,84'lü seviyelere kadar geriledi. Sonrasında buralardan başlayan hareketle yükselmeye başlayan dolar/TL kuru sabah 05.40 gibi 2,9925 liraya kadar yükseldi ve 3 liraya dayandı. 

Dün akşam Borsa İstanbul'da işlemlerin kapandığı dakikalarda 3,27 lira olan Euro/TL'de ise bir ara 3,24'ün altına kadar düşse de sabah 05,40 sularında 3,30 lirayı aştı. 

ALTIN FİYATLARI UÇUYOR

Son günlerde üst üste düşüş trendine giren spot altının ons fiyatı dün 1.225 dolara kadar düşmüşken, bugün yeniden tırmanışa geçti.  İngiltere'den Avrupa Birliği'nden ayrılma ihtimalinin her geçen dakika devam etmesiyle spot altın fiyatları yeniden 1.300 dolar seviyelerine tırmandı.
 

HABERTÜRK

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler