YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dolar 2.90'ı aştı
Dolar 2.90'ı aştı
18 Ağustos 2015 15:11
Merkez Bankası faiz oranlarını değiştirmedi. Merkez'in faiz kararı ve sadeleşmeye yönelik yol haritasını açıklamasıyla dolar 2,90'la rekorunu yeniledi. Euro/TL ise 3,20'yi gördü.

Merkez Bankası'nın Ağustos ayında faizlerde 6. kez değişikliğe gitmemesi üzerine dolar 2,90'la tarihi bir rekora daha imza attı.

Dün Davutoğlu - Bahçeli görüşmesinden bir koalisyon ihtimalinin çıkmaması üzerine yaşana siyasi belirsizlikle ardı ardına rekor kırarak 2,88 seviyesine dayanan dolar, Merkez Bankası Para Politikası Kurulu tarafından saat 14:00'te açıklanan Ağustos ayı faiz kararı sonrasında yeniden uçuşa geçti.

Dolar Merkez'in faizleri sabit bırakması ile bilikte 2,88 seviylerini aşarak 2,90 seviylerine kadar çıktı.

EN ÇOK DÜŞEN İKİNCİ PARA BİRİMİ TL

Yıl başından beri TL'nin dolar karşısındaki değer kaybı yaklaşık yüzde 18 ile gelişmekte olan para birimleri arasında yüzde 24 değer kaybeden Brezilya reali ardından en kötü performansı gösteriyor. İç ve dış jeopolitik risklerin baskısı, ABD'nin tekrar faiz artışlarına hazırlanıyor olması ve 7 Haziran seçimlerinin arkasından Kasım'da erken seçim ihtimali geçen hafta piyasalarda sert satış baskısına neden olmuş, dolar/TL 2,8460 ile tarihi zirvesine yükselmişti.

Alın size koalisyon
 // Boğaçhan
"AKP'ye ders vermek lazım" deyip son seçimde AKP'ye oy vermeyenlerin kulakları çınlasın! Alın size ders! Alın size koalisyon! İstikrar için, özgürlükler için, büyük devlet olmak için sonuna kadar AKP. Kıymetini anlamak için illa kaybetmek mi lazım?...
18 Ağustos 2015 Salı 15:13
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler