YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Doğan Grubu'ndan garip taktik
Doğan Grubu'ndan garip taktik
26 Ekim 2009 08:46
Doğan Grubu, Vergi dairesinin kararına ilişkin Bölge İdare Mahkemesi'ni itirazda bulunmuştu. Doğan Grubu şimdi de...

Vergi dairesinin 4.8 milyar TL teminat istemine ilişkin olarak 9. Vergi Mahkemesi'nin yürütmeyi durdurma talebini reddetmesi üzerine, Doğan Grubu Bölge İdare Mahkemesi'ne itiraz etmişti.

Bölge İdare Mahkemesi'nde, Vergiden Sorumlu Başkanvekili Hakim Selahattin Kuzucu başkanlığında heyet kuruldu ve bu heyet Perşembe günü dosyayı incelemeye alarak görüş oluşturdu.

Heyetten Cuma günü karar çıkması bekleniyordu ancak Doğan Grubu avukatlarının kararın imzalanacağı toplantı öncesinde sürpriz bir adım atarak Başkanvekili Selahattin Kuzucu dışındaki hakimler hakkında reddi hakim isteminde bulunduğu öğrenildi.

Doğan Grubu'nun Ahmet Kurtluoğlu başkanlığındaki avukatlarının, heyetin bu konuda karar veremeyeceği gerekçesiyle dosyanın Danıştay'a gönderilmesini hedefledikleri belirtiliyor.

Bölge Mahkemesinde bugüne kadar hiç rastlanmamış olan ve şok etkisi yaratan bu girişimin sonuç verip vermeyeceği merakla bekleniyor.

Doğan Grubu'nun bu girişimle, uzlaşma öncesinde bir yürütmeyi durdurma kararı alarak, uzlaşma görüşmelerine avantajlı oturmayı amaçladığı ileri sürülüyor.

hesabını verecekler
 // hakan balık
Doğan grubunun bunca yıldır bu millete yaptığı kötülüklerin hesabını verme zamanı geldi..bir haberle seçim yaptıran, bir programla hükümet düşüren Doğan grubu şimdilerdee acınacak halde..ee bu kadar kötülük elbette karşılıksız kalmıyacak..zaten hangi ülkeye hizmet ettikleri de meçhul!...
26 Ekim 2009 21:33
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler