YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Doğalgaza yüzde kaç zam geliyor?
Doğalgaza yüzde kaç zam geliyor?
27 Eylül 2012 23:52
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, doğalgaza ekim başında yüzde 10-15 oranında zam yapılacağını bildirdi.

Erdoğan, NTV ve Star TV'den ortak yayınlanan ''Başbakan Erdoğan ile Özel'' adlı programda soruları yanıtladı.

Başbakan Erdoğan, ''Cumhurbaşkanlığı seçimi ile genel seçimleri birleştirmeyi düşünüyor musunuz'' sorusuna böyle bir düşüncelerinin olmadığı karşılığını verdi.

Seçimlerin vaktinde yapılacağını belirten Erdoğan, ''Yerel seçimi erkene almamızın sebebi, bir mevsim koşulları, iki aynı yıl içinde iki seçim yapmayalım istedik. MHP de olumlu yaklaşım gösterince Sayın Bahçeli ile birlikte tüm milletvekili arkadaşlarımız imzaladık ve Meclis'e gönderdik. Süratle bunun zaten yasasını çıkaracağız'' diye konuştu.

Seçimlere ilişkin elinde yeni bir anket olup olmadığının sorulması üzerine Erdoğan, önünde 5 firmanın anket sonuçları bulunduğunu, bu anketlerin ortalamasına göre AK Parti'nin yüzde 52,1'de gözüktüğünü, CHP'nin 24,2'de, MHP'nin 13,3 ve BDP'nin de 6,2'de gözüktüğünü bildirdi.

''(Yüzde 52,1) dediniz. 'Kalan yüzde 48'in de hükümeti olmayı başardık' diyebiliyor musunuz  Örneğin, 'imam hatipleri terörist yetiştirmediği için mi kapattınız' sözleriniz çok eleştirildi. Diğer yüzde 48 için neler söylersiniz'' yönündeki soru üzerine Erdoğan, kimsenin AK Parti'nin yüzde 48'in de hükümeti olmadığını iddia edemeyeceğini söyledi. AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler