YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır'da petrol arama başvursu
Diyarbakır'da petrol arama başvursu
21 Şubat 2012 14:09
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürlüğüne, Diyarbakır'da petrol arama ruhsatı için 2 başvuru yapıldı...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürlüğüne, Diyarbakır'da petrol arama ruhsatı için 2 başvuru yapıldı.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Petrol İşleri Genel Müdürlüğü ilanına göre, ''Aladdin Middle East Limited Şirketi, XI No'lu Diyarbakır Petrol Bölgesi'nde bir adet petrol arama ruhsatı için müracaat etti.

Transatlantic Exploration Mediterranean Int. Pty. Limited Şirketi de, XI No'lu Diyarbakır Petrol Bölgesi'nde bir adet petrol arama ruhsatı için müracaat etti.

Öte yandan, ilana göre, Tiway Turkey Limited Şirketi Mardin ili sınırında sahip bulunduğu petrol arama ruhsatını 13 Şubat 2012 tarihinde terk etti. Petrol Kanunu'nun ilgili maddelerinin şirkete yüklediği sorumlulukların yerine getirilmemesinden dolayı, varsa zarar gören zarar ve hasara ait tazminatı şirketin teminatından karşılayabilecek. Bunun için, ilgililerin bir yıl zarfında yetkili mahkemeden kesinleşmiş bir karar alıp Petrol İşleri Genel Müdürlüğüne başvurmaları gerekiyor. (AA)

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler