YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır Valiliği: Silvan'da 547 kişiye 943 bin 36 TL ödeme yaptık
Diyarbakır Valiliği: Silvan'da 547 kişiye 943 bin 36 TL ödeme yaptık
24 Kasım 2015 16:26
Diyarbakır Valiliği, Silvan İlçesi'nde 3 mahallede kazılan hendeklerin kapatılması ve barikatların kaldırılması sırasında yapılan operasyonlar ve çıkan çatışmalarda zarar gören 547 kişiye şimdiye kadar toplam 943 bin 36 lira ödeme yapıldığını açıkladı.

Valilikten yapılan açıklamada, Silvan'ın Tekel, Mescit ve Konak Mahallesi'nde terör örgütü üyelerinin otomatik silahlarla güvenlik güçlerine saldırıları düzenlemek amacıyla mevzi olarak kullandıkları ve evden eve geçmek maksadıyla duvarlarını kırmak süretiyle zarar verdikleri hatırlatıldı.

Açıklamada, terör örgütü üyelerinin sokak aralarına kurdukları barikatlara tuzakladıkları bombaların patlaması sonucu evleri ve işyerleri zarar gören vatandaşlarımıza yönelik başlatılan zarar tespit çalışmalarının tamamlandığı belirtildi.

Açıklamada, komisyonlar tarafından yapılan tespitler sonucunda, şu ana kadar zararları tespit edilen 547 vatandaşımıza 943 bin 36 TL ödeme yapıldığı belirtilerek, şöyle denildi:

"Ayrıca Silvan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı tarafından, Tekel, Mescit ve Konak mahallelerinde ikamet eden ve maddi durumu düşük olan 865 vatandaşımıza, gıda gibi acil ihtiyaçların karşılaması amacıyla 216 bin 250 TL ödeme yapılmıştır. Zarar tespit komisyonları tarafından zararları tespit edilen vatandaşlarımıza sırasıyla ödemeleri yapılmaya devam edilecektir."

 

DHA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler