YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dikkat! Taksim ve Kızılay'a giriş ücretli olacak!
Başbakan Davutoğlu 4 yıllık yeni eylem planını açıkladı. Büyükşehirlerdeki tüm iş yeri, üniversite ve okul servisleri kalkacak. Öğrenci, işçi, memur ve çalışana ücretsiz ya da indirimli kart verilecek. Taksim, Kızılay gibi meydanlara giriş ücretli olacak.
Dikkat! Taksim ve Kızılay'a giriş ücretli olacak!
07 Kasım 2014 / 10:10 Güncelleme: 07 Kasım 2014 / 11:45

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 9 başlıkta açıkladığı ‘Öncelikli Dönüşüm Programı’nda 76 milyonun hayatını değiştirecek önemli düzenlemeler var:

Büyükşehirlerde servis araçlarının kapasite ve güzergâhları yeniden değerlendirilecek. Halen 70 bini okul 200 bin servis aracı var. Öncelikle mevcut raylı sistem hatları üzerindeki iş yerleri, üniversite ve okullarda semt servisi uygulaması kaldırılacak. 

Metroyu kullananlara indirim

Yolcular metro gibi yüksek kapasiteli toplu taşıma sistemlerine yönlendirilecek. Servis kullanan öğrenci, işçi, çalışan ve memurlara toplu taşıma bileti veya kartları ücretsiz veya indirimli verilecek. 

Taksim’e giriş ücretli olacak

Kent merkezlerine otomobil girişi sınırlandırılacak. Taksim, Kızılay paralı olacak. Toplu taşıma sistemlerinin çevresindeki durak ve istasyonlarda ‘Park Et-Devam Et’ uygulamaları yaygınlaştırılacak. 

zor
 // temel candan
nasıl olcak demokraside bu olmaz hem 500,000 servisçiden oy iste ve arkasından işinden et onları bu olmaz ya oy alma yada vazgeç sistem böyle çalışıyor kötü bir sistem demokrasi ...
07 Kasım 2014 Cuma 11:00
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler