YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dikkat! Başkasının faturasını ödemeyin
Bankaya otomatik fatura ödeme talimatı verenler dikkat! Başkasının ödemesini yapıyor olabilirsiniz. Ekstrenizi inceleyin
Dikkat! Başkasının faturasını ödemeyin
01 Kasım 2013 / 11:15 Güncelleme: 01 Kasım 2013 / 15:39

Faturalar için bankaya otomatik ödeme talimatı verenlere uyarı geldi. Bazı tüketicilerin başkalarının su faturalarını ödediği ortaya çıktı.

Uzmanlar, tüketicilere "Mağdur olmamak için kredi kartı hesap özetindeki rakamlar ile faturanızı karşılaştırın" diye seslendi. Şikayetvar'ın haberinde, birçok tüketicinin başkasının su faturasını ödediği belirtildi.

Buna göre; bankaya otomatik ödeme talimatı veren bazı aboneler, kredi kartı borçlarının beklediklerinden fazla geldiğini görünce, hesap özetlerini kontrol etmeleri üzerine şaşırtıcı gerçeği öğrendi.

Haberde, "Faturaları bankalar tarafından ödenenler, su aboneliği aldıktan sonra taşınmak zorunda kalanlar ve su faturası yüksek gelenler muhakkak hem kredi kartı hesap özetinizi hem de su faturalarınızı karşılaştırın" uyarısı yapıldı. Hesabından 3 defa başkasına ait su faturası tahsil edilen tüketicinin şikayeti ise şöyle anlatıldı:

Banka duyarsız

"Hesabıma başkasına ait su abonesinin otomatik ödemesi tanımlanmış. Kartımdan fazla ücret kesildiğini fark ettiğimde inceleme yaptırdım ve 250 liralık faturanın benim hesabımdan ödendiğini gördüm. Bunun üzerine geçmiş dönemleri de inceledim ve 3 farklı faturayı daha hesabımdan kestiklerini öğrendim. Zararımın tahsili için bankaya dilekçe gönderdim ama hiçbir işlem yapılmadı."

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler