YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Devlet hangi alacaklardan vazgeçti?
Devlet hangi alacaklardan vazgeçti?
15 Kasım 2010 15:23
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın açıkladığı borç yapılandırmasında bazı alacaklar silindi. İşte o alacakların listesi...

Buna göre Maliye, Gümrük ve Sosyal Güvenlik Kurum 50 liralık alacaklarından vazgeçti. Yine Maliye Bakanlığı'nca verilen 31 Temmuz 2010 öncesi 120 liralık idari para cezaları silindi.

Yeni Başbakanlık Binası'nda düzenlenen 'Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun Tasarısı'nın ayrıntıları açıklandı. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Çalışma Bakanı Ömer Dinçer, Maliye Bakanlığı Müsteşarı Naci Ağbal, Gelir İdaresi Başkanı Mehmet Kilci ve Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Emin Zararsız toplantıya katıldı. Babacan'ın yapılandırmanın detaylarını vermesinin ardından gazetecilerin sorularına geçildi.

'Devletin küçük alacaklardan vazgeçtiğini belirttiniz? Ne kadarlık alacaklardan vazgeçtiniz?' sorusuna cevap vermesi için Babacan Maliye Müsteşarı Naci Ağbal'ı işaret etti. Ağbal, tahsilden vazgeçilen alacakları elindeki nottan okudu. Ağbal'ın verdiği bilgiye göre tahsilinden vazgeçilen alacaklar şöyle: " Maliye Bakanlığı 31 Aralık 2004 öncesi her bir tür ve dönem itibarıyla 50 liralık alacaklar, 31 Temmuz 2010 öncesi verilmiş idari para cezalarından 120 liralık alacaklar, Gümrük Müsteşarlığı 31 Temmuz 2010 öncesi her bir tür ve dönem itibariyle 50 liralık alacaklar, 31 Temmuz 2010 öncesi verilmiş idari para cezalarından 60 liralık alacaklar, SGK'nın 31 Temmuz 2010 öncesi iş yeri bazlı 50 liralık alacaklar." (CİHAN)

adli para cezaları
 // collog
Adli para cezasını ödeyemeyen ve para cezası , yatması gereken cezaya dönüşmüş binlerce kişi var . Bu insanlar ne oy kullanabiliyorlar , nede bir iş yapabiliyorlar, aileler perişan halde . Bir şekilde birileri bu durumlara el atacakmı . Sonuçta milletimiz büyük bir uyanışta , bizi uyandıranlara , saygı ve sevgilerimle bir şeyler yapmalarını bekliyoruz . Bu ülkede artık öyle bir temizlik istiyoruzki yeni bir sayfa açabilelim ....
16 Kasım 2010 01:40
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler