YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dev anlaşma imzalandı! Türkiye bunu üretebilen 8 ülkeden biri olacak
Milli savunma sanayisini geliştirmeye yönelik bir adım daha atıldı. Türkiye artık helikopter ve tank motoru yapabilen 8 ülkeden biri olacak.
Dev anlaşma imzalandı! Türkiye bunu üretebilen 8 ülkeden biri olacak
05 Ekim 2016 / 21:30 Güncelleme: 05 Ekim 2016 / 21:51

Türkiye'nin ilk özel teknoloji üniversitesi olan Anka Teknoloji Üniversitesi ile 131 yıllık mühendislik ve akademik bilgi birikimine sahip, tank motoru ve transmisyon sistemleri konusunda en yetkin Üniversitelerinden birisi konumunda bulunan Harkov Teknik Üniversitesi arasında ortaklık ve işbirliği anlaşması imzalandı. 

Yapılan Anlaşmaya göre, “MİLLİ TANK ve HELİKOPTER MOTORLARININ PROJELENDİRİLMESİ" süreci tamamlanmış olacak.

Anka Teknoloji Üniversitesi ile Harkov Teknik Üniversitesi'nin ortak çalışması ile Türkiye artık milli tank motoru ve milli helikopter motorunu üretebilen 8. ülke olacak.

Anka Teknoloji Üniversitesi  ile Harkov Teknik üniversitesi arasında yapılan anlaşma törenine Ukrayna Eğitim Bakan Yardımcısı, yüksek düzeyli eğitim ve dışişleri bürokratları ile Türkiye'deki misyon şefleri katıldı.

Anlaşma, National Technıcal Unıversity Kharkıv Polytechnic Institute (Ukrayna) Rektörü Prof. Yergev I. Sokol İle T.C. Anka Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Çelik tarafından İstanbul'da imzalandı. 

Konu ile ilgili olarak Anka Teknoloji Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mehmet Hakan Sağlam, bu anlaşmanın Türkiye açısından devrim niteliğinde olduğunu, tamamıyla kendimize ait mili tank motor sistemlerinin Türkiye'nin bu konudaki dışa bağımlılığına son vereceğini ve ülkemizi stratejik açıdan üst seviyelere çıkartacağını söyledi.

 // Zews
Kılıçdaroğlu na söylemeyin amerikaya şikayet eder...
06 Ekim 2016 07:29
hayirlisi
 // ismail kus
hadi hayirlisi INSAALLAH...
05 Ekim 2016 Çarşamba 22:53
mide bulandırıcı
 // Ömer
Millet 32 dakika avrupanın başkentinde Köprü altına iliştirilen durakta (duraktaki cep çiçekçiye tahsis edilmiş) güvercin pisliklerine mahkum şekilde belediye arabası beklerken çıkmış sanki Ankara'da herşey çok mükemmel... yahu b.arınçla aranızda geçen o diyalogdan sonra daha neyin peşindesin, işin yok mu? okullarına gönderdiğin belediye işçilerini,peysaj düzenlemesi ve ağaçlar...? bu kadar mı dokunulmaz yahu bu kişi?...
05 Ekim 2016 Çarşamba 21:52
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler