YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Desteğin genişletilmesi turizmcileri sevindirdi
Desteğin genişletilmesi turizmcileri sevindirdi
26 Aralık 2015 13:04
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Başaran Ulusoy, Antalya, Muğla ve İzmir havalimanlarına turist getirecek uçaklara verilen desteğin kapsamının genişletilmesinden memnun olduklarını söyledi.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, Antalya, Muğla ve İzmir havalimanlarına turist getirecek uçaklara verilen desteğin kapsamının genişletilmesiyle ilgili açıklamasının önemine işaret etti.

Söz konusu destekleri olumlu gördüğünü vurgulayan Ulusoy, "Sayın Başbakan turizmle başladı, turizmle bitirdi. Fevkalade iyi oldu. 'Desteklerinin süreceğini, her pazara gireceğimizi' ifade etti. Bu bizi bir nebze de olsa rahatlatır. Turizm desteği, 22 ülkeden gelen turlarla genişletildi, yani 5, 6 ülkeden 27'ye çıktık" dedi.

"400'den fazla tur operatörüne kredi desteği veriliyor"

Verilecek destekler sayesinde yeni pazarlar yaratılacağını anlatan Ulusoy, "Her yere çıkarma yapıyoruz. Tanıtım kampanyaları genişledi. Kültür ve Turizm Bakanlığı tanıtım kampanyaları başlatacak. Destekler 27 ülkeye olacak. 400'den fazla tur operatörüne kredi desteği veriliyor" dedi.

Hemen hemen bütün ülkelerden Türkiye'ye turist geldiğine dikkati çeken Ulusoy, şunları kaydetti:

"Bu desteklerden sonra önümüzü iyi göreceğimizi düşünüyorum, iyi olacağını umut ediyorum çünkü Sayın Başbakan turizmle başladı, turizmle bitirdi. Kültür ve Turizm Bakanımız ile toplantı yapacağız. Böyle bir destek kararı bekliyordum, çok olumlu olduğu için tebrik ediyorum. Moralimizi bozmadan, bu tür krizleri çok atlattık. Kriz atlata atlata kriz doktoru olduk, bunu da çözeceğiz. Yeni pazar yaratmak için bu bir fırsattır, fırsatları da değerlendireceğiz. Her pazara gireceğiz. Brezilya'ya da Çin'e de Japonya'ya da her pazara gireceğiz. Hem yeni pazarlar geliştireceğiz hem de mevcut pazarları genişleteceğiz."

 

AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler