YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Deodorant sektörü ona minettar
Deodorant sektörü ona minettar
29 Haziran 2010 09:04
Beren Saat'in reklamlarında rol aldığı deodorant firması Saat'in rol aldığı kampanyasının yüzde 25 olan antiperspirant (terlemeyi önleyici) pazarını yüzde 35'e çıkartığını açıkladı...

Deodorant markası Rexona, Beren Saat ile başlattığı antiperspirant (terlemeyi önleyici) Deodorant kullanım bilinci oluşturma çalışmalarında, pazarı iki ay gibi kısa bir sürede büyüttüğünü, pazar genişliğinin yüzde 35’e çıktığını açıkladı. Yapılan araştırmada, Rexona’nın yaptığı yatırımların da etkisiyle kadın sprey antiperspirant pazarının ocak başından itibaren yüzde 71’lik bir oranla tüm Deodorant pazarı içinde en fazla büyüyen segment olduğu belirtildi.

İki ayda hedefine ulaştı
Deodorant kullanımı konusunda uzun yıllardır bilinçlendirme yatırımlarını sürdüren Rexona, nisan ayı itibarıyla dizi oyuncusu Beren Saat ile birlikte başlattığı antiperspirant Deodorant pazarını büyütme çalışmalarında kısa sürede etkili sonuçlar elde ettiğini açıkladı. 2009 yılı verilerine göre, tüm kadın sprey pazarı içinde yüzde 25’lik bir orana sahip olan antiperspirant pazarı, reklamlar sonrasında yüzde 35’e çıktı. Rexona’dan yapılan açıklamada şunlara yer verildi:

“Kadın sprey antiperspirant pazarı ocak ayı başından itibaren yüzde 71’lik büyümeyle en fazla büyüyen segment oldu. Rexona, nisan ayında tüm deodorant pazarı içinde 2010 yılında antiperspirant deodoranın pazar payını yüzde 35-40 seviyelerine çıkarmayı hedeflediğini açıklamıştı. Marka, iki ay gibi kısa bir sürede bu hedefe ulaştı. Beren Saat ile gerçekleştirilen çalışma kapsamında ‘Rexona Kuruluk Testi’ kitini hayata geçiren Rexona, yıl boyunca dağıtmayı hedeflediği 4.5 milyon kitin, 2/3’ünü mayıs sonuyla dağıttı.” Rexona, antiperspirant deodoranların, kuruluk ve ter kokusuna engellemede başarılı olduğunu da belirtti. (Radikal)

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler