YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davos Zirvesi 21 Ocak'ta başlıyor
Davos Zirvesi 21 Ocak'ta başlıyor
06 Ocak 2015 22:28
Dünya Ekonomik Forumu'nun 21-24 Ocak 2015 tarihleri arasında Davos-Klosters'te yapılacak toplantılarına 140 ülkeden devlet ve hükümet başkanları ile temsilciler katılacak. Türkiye'yi Başbakan Davutoğlu temsil edecek.

Dünya Ekonomik Forumu'nun (WEF), 21-24 Ocak tarihleri arasında Davos-Klosters'te yapılacak toplantılarına yaklaşık 140 ülkeden devlet ve hükümet başkanları ile temsilciler katılacak.  

"Yeni Küresel Şartlar" konulu toplantılarda Türkiye'yi Başbakan Ahmet Davutoğlu temsil edecek. Davutoğlu'nun 22 Ocak'ta Davos'a gelmesi bekleniyor.

Türkiye, 2009'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde "Davos benim için bitmiştir" diyerek terk ettiği zirveden bu yana ilk kez başbakan düzeyinde temsil edilecek.

Dünya Ekonomik Forumu Kurucusu ve Başkanı Klaus Schwab, yaptığı açıklamada "Günümüzde liderler, daha önce eşi görülmemiş zorluklarla karşı karşıya kalıyor. 2015'te bu zorlukların üstesinden gelmek, tüm liderlerin önceliği olacak. Bu zorlukların üstesinden başarıyla gelebilmek, sadece sürdürülebilir büyüme ile değil, güven ortamının yeniden oluşturulmasıyla mümkün olabilir" dedi.

Toplantılarda 2015'in en büyük küresel sorunları ele alınacak.

Siyaset ve iş dünyası liderlerinin yanı sıra akademisyenler, sanatçılar ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin bir araya geleceği toplantılar sırasında liderlerin, ikili görüşmelerde de bulunması bekleniyor.

 

AA

Etiketler: ,
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler