YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çiftçiden İsrail'e boykot
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Türk çiftçisinin İsrail ürünlerini boykot edeceğini açıkladı.
Çiftçiden İsrail'e boykot
04 Haziran 2010 / 08:34 Güncelleme: 04 Haziran 2010 / 08:34

İsrail'den domates tohumu başta olmak üzere çeşitli zirai ürünler ithal ediliyor. Bayraktar, 79 ülkedeki 120 Ulusal Çiftçi Organizasyonu'na da 'boykot çağrısı' yaptı. İsrail'in uluslararası sularda Gazze'ye insani yardım götüren gemilere saldırısı ve can kayıplarını 'teröristlik', 'korsanlık' ve 'insanlığa karşı işlenmiş bir cinayet' olarak nitelendiren Bayraktar, bu zulüm son bulana kadar İsrail mallarını kullanmayacaklarını bildirdi. Gazze'deki Filistin halkına karşı uygulanan İsrail ambargosunun kaldırılması çağrısında bulunan Bayraktar, üyesi bulunduğu Uluslararası Tarımsal Üreticiler Federasyonu (IFAP) temsilcilerine 'Filistinli çiftçilerle dayanışma' çağrısı yaptı. Filistin'e uygulanan ambargonun kaldırılması için IFAP üyesi kuruluşların kendi ülkelerinde hükümetlerine baskı yapması ve kamuoyu oluşturması talebine çağrısında yer veren Bayraktar, "İsrail'in işlediği bu insanlık suçu ve barbarca saldırı kınanmalı ve daha da önemlisi İsrail ürünleri boykot edilerek yaptırım uygulanmalıdır. IFAP olarak, üyemiz olan Filistinli çiftçilere yardım eli uzatmak durumundayız." ifadelerini kullandı.

Şemsi Bayraktar, buğday fiyatları ile ilgili açıklamasında ise Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) açıkladığı fiyatın, hasadın başlamasıyla düşüşe geçmeden korunmasını istedi. Bu yıl rekoltenin 19-20 milyon ton civarında olacağını belirten Bayraktar, ithalat yasağı nedeniyle tüccarın da TMO'dan düşük fiyatla buğday almasının mümkün olmayacağını ifade etti. Bayraktar, çiftçilerden, ürünleri satmak için acele etmemelerini istedi. (Zaman)

Boykot
 // Ahmed Yılmaz
ALLAH razı olsun..! Başka söyleyecek söz var mı ? RAB'bim şuurlu tüketicilerimizin sayısını artırsın. Bu asil millete tekrar o şerefli özüne dönmek nasip olsun. En içten Dualarımla......
04 Haziran 2010 15:15
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler