YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cepte yeni indirim
Cepte yeni indirim
13 Şubat 2010 09:37
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), 1 Nisan 2010’dan itibaren geçerli olmak üzere arabağlantı ücret tarifesini yeniden belirledi.

Buna göre daha önce 0,0655 lira olan GSM şebekelerinde çağrı sonlandırma ücreti 0,0313 liraya indirildi. BTK ayrıca, ara bağlantı ücret tarifelerinde yaptığı indirimin ardından, mobil haberleşmede yurtiçi konuşma ücretinde üst sınırın dakikasını da 64 kuruştan 40 kuruşa düşürdü. BTK kararında, tüketici refahının artırılması amacıyla fiyatların makul düzeylere çekilmesi ve hizmet kalitesinin artırılmasının düzenleyici kurumların hedefleri arasında yer aldığını belirtti.

FIRSATLAR BARINDIRIYOR

Konuyla ilgili açıklama yapan Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv ise şunları söyledi: ”Finansal anlamda etkileri olabilecek bu kararın sektörde şartları değiştirdiği için fırsatlar barındıracağını düşünüyorum. Turkcell olarak değerlendirmeleri yapıp, en iyi teknoloji ve hizmeti, en uygun fiyatlarda müşterilerin tercihine sunmaya devam edeceğiz.” Turkcell’in açıklamasında ayrıca arabağlantı ücretlerinin mobil pazarda AB ortalamalarının 7 kat altına indiği vurguladı. Öte yandan, Turkcell İletişim’in 2009 yılı finansal sonuçları da dün açıkladı. Şirketin net satışları 8.2 milyar lira, net karı 2.9 milyar lira oldu.

Bugün

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler